Skocz do zawartości

MOje roslinki gniją, co sie dzieje??


Rekomendowane odpowiedzi

a jakie rośliny? może koledze sprzedano doniczkowe? a te sławetne 0.5w/litr to przegięcie, dobre dla doświadczonych, ja mam 60w na 250l czyli jakieś 0.25w/l i jakoś nie narzekam na przyrosty. ze zwykłą trawą nie moge zię wyrobić kilkanaście cm tygodniowo.... prześwietlenie co 2 tyg. spróbuj nawozem żelazowym ale max. połowa dawki zalecanej przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim roślinkom gniją korzenie. Mam 300l zbiornik,ok.300Watt oświetlenie,podłoże sam żwir. Filtr JBL zewnętrzny i dwa wewnętrzne. Woda wymieniana 2 razy w tygodniu.Parametry wody mierzone testami JBL 5w1 wszystkie ok. Obsada to ok.45 ryb.Bardzo dobrze rośnie mi Kryptokoryna,jest bardzo ukorzeniona i długa.Przy każdej podmianie dodaję bakterie i uzdatniacz. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim roślinkom gniją korzenie. Mam 300l zbiornik,ok.300Watt oświetlenie,podłoże sam żwir. Filtr JBL zewnętrzny i dwa wewnętrzne. Woda wymieniana 2 razy w tygodniu.Parametry wody mierzone testami JBL 5w1 wszystkie ok. Obsada to ok.45 ryb.Bardzo dobrze rośnie mi Kryptokoryna,jest bardzo ukorzeniona i długa.Przy każdej podmianie dodaję bakterie i uzdatniacz. Proszę o radę.

 

Jakie to rośliny , jak nie znasz nazwy to przynajmniej zdjęcia. Mam rozumieć ,że te oświetlenie to 2x 150 w hqi ? Ta woda to chyba częściowo podmieniana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem taki sam problem i znajoma w sklepie poleciła mi te oryginalne świetlówki FLORA no i trosze nawozu żebym podlewał no i problem znikną ale z nawozem trzeba uważać go glony sie wdadzą teraz właśnie z nimi walczę ale rośliny mam bardzo bujne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem taki sam problem i znajoma w sklepie poleciła mi te oryginalne świetlówki FLORA no i trosze nawozu żebym podlewał no i problem znikną ale z nawozem trzeba uważać go glony sie wdadzą teraz właśnie z nimi walczę ale rośliny mam bardzo bujne

zapewne chodzi Ci o świetlówke Agua Flora... to jest świetlówka o widmie światła dziennego... Ona raczej daje przyjemny dla oka obraz akwarium... Ja polecam ją stosować łączenie ze świetlówką Agua Glo lub power Glo

 

Rośliny potrzebują dużo światła a Flora daje dużo światła dodatkowo najlepiej jak jest duzy udział swiatła niebieskiego i czerwonego a to zapewnia Agua GLO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim roślinkom gniją korzenie. Mam 300l zbiornik,ok.300Watt oświetlenie,podłoże sam żwir. Filtr JBL zewnętrzny i dwa wewnętrzne. Woda wymieniana 2 razy w tygodniu.Parametry wody mierzone testami JBL 5w1 wszystkie ok. Obsada to ok.45 ryb.Bardzo dobrze rośnie mi Kryptokoryna,jest bardzo ukorzeniona i długa.Przy każdej podmianie dodaję bakterie i uzdatniacz. Proszę o radę.

gnijące korzenie to może być objaw zbyt drobnego podłoża lub gliny... woda moze nie dopływać do korzeni...postaraj się lekko wzruszyćpodłoże prętem... uwazając jednocześnie na korzenie roślin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...