Skocz do zawartości

Naprawianie bledów w nowym akwarium 124L.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Szkoda, ze nie trafiłem na to forum przed założeniem akwarium. Przegladajac najwazniejsze tematy zauwazylem, ze wszytko zrobiłem zle, lub odwrotnie niz powinienem.

 

Akwarium ostalo sie po żolwiach czerwonolicych, filtry również. Decyzja o "zarybieniu" była spontaniczna. Najpierw kilka neonek, pozniej mieczyki, glonojady, pozniej ktos tam cos tam doniósł... Przechodzac do stanu obecnego.

 

Akwarium 124,6L(brutto) 80x35x44h - pojemnosc netto 78,5x34x43.5h czyli 116L

Grzeałka Tetratec HT200

Filtry: Aquael MK650 (MINIKANI 80) + deszczownica zalozona na krótszym boku ( w tym filtrze wkurza mnie, ze nie da sie pompki zainstalowac na zewnatrz akwarium) wg instrukcji teoretycznie powinno sie dac, ma ktos podobna i uruchomil ja jakos na zewnatrz akwa?

Aquael fun-2 z napowietrzaniem

 

Podłoże 30% czarny zwir + (tragiczna decyzja to dodanie czerwonych kulek)

70% żółty piasek

Firm nie podam, bo nie mam pojecia

 

Oswietlenie:

2 Jarzeniówki jedna niebieska druga barwa dzienna 39W T5 HO

 

Ryby:

30-50 Neonów

7 Mieczyków

5 Gupików

2 Bocje pregowane

2 Bocje siatkowana

1 Glonojad - sredni

3 Glonojady małe

4 Bojowniki Samice

1 Bojownik Samiec

4 Danio pregowane

 

Aranzacja:

Rosiliny przypadkowe, ukladane "jak sie da", kamien

 

Tło: brak... bo wydaje mi sie ze lepiej bez tła niz z fototapeta - pomyslu jeszcze nie mam

 

Wstyd wrzucic zdjecia, ale zebyscie mi pomogli pewnie jest to konieczne :(

Na zdjeciach i tak wyglada to lepiej niz w realu

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

wiecej zdjec tu

https://picasaweb.google.com/Krzysztoff ... iZ7Qrq6NMA

 

po pierwszych malych modyfikacjach

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

https://picasaweb.google.com/Krzysztoff ... vZjI95u1dg

 

Szczerze mówiac to chetnie zrobiłbym to akwarium od zera, a ostatecznie i tak sie pewnie skonczy zakupem nowego ciut wiekszego zbiornika i zaplanowaniem wszytkiego od podstaw, ale narazie chcialbym jakis porad od Was jak uratowac stan obecny, co dokladnie zmienic (ze wszytko to juz wiem), jaka roslinnosc kupic, jaka wywalic, co z rybami, filtrami, oswietleniem itd itd

 

Koncepcja akwarium ma byc taka, ze 30-40% ma byc mocno zageszczone (tak jak wiekszosc ogladanych tu w konkursach) a reszta raczej gola z jakimis kamieniami, galeziami itd

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby:

30-50 Neonów

7 Mieczyków

5 Gupików

2 Bocje pregowane

2 Bocje siatkowana

1 Glonojad - sredni

3 Glonojady małe

4 Bojowniki Samice

1 Bojownik Samiec

4 Danio pregowane

 

Cholera napisałem i się usunęło. Od nowa:

30 - 50 Neonków - oddaj, żeby było ok. 25, a to i tak dużo.

7 Mieczyków - na styk wejdą.

5 Gupików - najlepiej oddaj, takie nijakie. Ale jak bardzo lubisz, zostaw.

2 Bocje siatkowane / pręgowane - zamień tak, abyś miał 5 jednego gatunku.

1 Glonojad - średni. Podaj, ile ma cm i ile już go masz w akwarium. Jeżeli to ten, jak najszybciej oddaj komuś, kto ma min. 240l. http://www.superakwarium.pl/zbrojnik-la ... id478.html

3 Glonojady małe - to samo, co wyżej. Długość i czas.

Bojowniki - mogą zostać.

4 Danio pręgowane - ja bym oddał.

Można to akwa uratować, nie jest tragicznie. Oddaj te Danio i Gupiki, zamień Bocje, co do Zbrojników, już ci napisałem. Jakby co to pisz tu, albo na PW.

 

P.S. Zawsze podaje się litraż brutto.

 

@Up - kolega był pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wszelkie porady :)

Podloze zostawie prawie nie zmienione tzn bedzie ciemne/jasne mimo ze doczytalem, ze takie polaczenia nie sa wskazane. Zastanawiam sie tylko czy pnie, rosliny itd dac na tle ciemnym czy jasnym. hyba zostanie tak jak teraz. Czerwone kulki na 100% powybieram, bo strasznie mi nie pasuja

 

O roslinach nie mam pojecia, wiec prosze o podpowiedzi. Czesc ciemna chcialbym pokryc jakas krótka trawa, mchem, czyms o krótkich pedach + rozlinnosc wyzsza.

Czesc jasna moze byc praktycznie bez zieleni.

 

Ryby tylko wyrzucic te co piszecie, czy wzbogacic o cos wiecej?

Bocje kupilem te i te, bo sprzedawca powiedzial, ze to ten sam gatunek (w sensie ewentualnego rozmnazania) - tak jest czy nie?

Chcialem bocje wspaniałe, ale wg sa za duze do tego akwarium.

 

Wszytkie ryby maja ok 2m-ce max 3

Glonojad sredni ma 13cm

Glonojady małe jakies 3-4cm (nie zmierzyłem dokladnie bo sie nie przykleily male do szyby)

 

PS. Dzieki za podpowiedz o litrarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz watów? ja bym zmniejszył ilość piasku, i zostawił trochę na plaże. Ale zrobisz jak ci odpowiada. Piasek jest raczej nie odpowiednim podłożem dla roślin. Jeśli chodzi o trawnik to myślę, że same podłoże nie wystarczy lub będzie potrzebne nawożenie i odpowiednia ilość watów. Ogarnij troszkę ten sprzęt bo tu jakieś rurki sterczą itp, kiepsko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watów to chodzi o oswietlenie jak domniemam. Napisalem w 1 poscie - 2x 39W

Rurki musze zakupic nowe i zrobic te filtry jak Pan Bóg przykazał, bo narazie to ciagle testy (pisalem o tych próbach zamieszczenia pompki na zewnatrz) improwicacja, docinanie rurek, przekladanie - slowem jeden wielki młyn

 

O nawozeniu poczytam, bo jeszcze nic o tym nie wiem. Wykopałem ładny mech (naturalny, czytalem o sadzeniu takowego) troche kory i zakupiłem od Janusza korzenie. Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie. grzegrzółka rada odnosnie roslinek - bezcenna. Dobór roslinek to jest najwiekszy problem w moim wypadku

po pierwszych malych modyfikacjach wyglada tak

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

https://picasaweb.google.com/Krzysztoff ... vZjI95u1dg

lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wsadzeniu mchu, korzeni a zaraz po podmiance 20% wody ryby zaczęły padać. 2 gupiki, 2 neonki, 2 mieczyki od soboty do dziś. Woda taka jak zawsze odstana ok 30h z uszlachetniaczem. Coś zaproponujecie coby ogarnąć zdychanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien o mchu naturalny(wykopany)chyba nie za bardzo się nadaje do akwarium.Może są jakieś gatunki czy sposoby,ale nie słyszałem o takich.Mam nadzieję,że korzenie odpowiednio spreparowałeś przed włożeniem do akwarium.Warto by było zrobić testy wody,żeby móc określić ewentualną przyczynę zgonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...