Skocz do zawartości

brzanka sumatrzańska .akwarium wylęgowe


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Dziś rano w akwarium tarliskowym brzanki sumatrzańskie złożyły mi ikrę :D ,w tym akwarium mam dużo roślinek i nie wiem czy mogę je wyłowić bo wolał bym mieć puste akwarium z narybkiem ,lepiej by mi się go obserwowało ,próbowałem wyjąć rośliny ale jest na nich pełno ikry .ale mniejsza z tym mam do was parę pytań :

-czy dobrze że przyciemniłem akwarium ?

-temperatura, 27C może być ?

-roślinki im nie będą_przeszkadzać ?

-możecie podać nazwę jakiejś karmy którą mógł bym im kupić

-czy mogę im dawać po_prostu dobrze rozdrobnioną karme taką zwykłą dla dużych ryb ,mam granulki TROPICAL ,granulki też tropical z glonów spirulina i płatki tropical supervit .nadadzą się ?

 

Edit:

 

Jest tu ktoś ? kto mi pomoże ?

Pomoże przeczytanie regulaminu tego forum, a dokładnie części dotyczącej pisowni i edycji postów. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy !!!!

dzisiaj zobaczyłem że mi ikra pleśnieje ,jest taka biała i ma jakby włoski .ale widziałem jedną żywą miała już ogonek i sie troszke ruszała .czy ta biała ikra jest zepsuta ? i co zle zrobiłem?

 

edit:

czy to możliwe żeby było te pleśnienie skutkiem napowietrzania bo mój filtr miał skierowany wylot ku nich a inne w oddali od filtra wyglądaja ok ale tam jest ich tylko pare i nie wiem czy opłaca sie jeszcze mi czekać czy coś z tego będzie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem wylać całą wodę ,spleśniała cała ikra :( .no ale za tydzień spróbuje jeszcze raz .polak uczy se na błędach .ale mam do was dwa pytania

-czy te rybki co mi złożyły ikre teraz mogę wziąć ponownie ?.ale pewnie i tak ich nie rozpoznam

-w akwarium tarliskowym mają być rośliny bo brzanki na nich składają ikre i żeby samica mogła uciec przed samccem ale jak później mam te roślinki wyjąć żeby została sama ikra bo puste akwarium będzie łatwiej pielęgnować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...