Skocz do zawartości

Zmiany w obecnej obsadzie 112L


ADvaNCedPLayER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

od 4 miesięcy mam akwarium 112l a w nim dużo gatunków rybek.

Nie chciałem oklepanego akwa typu 3-5 gatunków rybek i w tym jeden gatunek więcej sztuk czyli gupiki,rozbory,neonki.

No więc na tą chwilę posiadam taką obsadę:

2 kiryski

2 glonojady

2 mieczyki - parka

3 bojowniki - 2 samice i 1 samiec

1 ramirez - dwa mi padły

1 molinezja czarna

4 gurami plamiste

3 brzanki

2 skalary

Wiem że za duży mix ale tak jak pisałem wyżej nie chciałem czegoś oklepanego jak większość.

Problemem jest to że co jakiś czas pada mi jakaś rybka z przyczyn naturalnych oraz kilka znalazłem bez oka,ogonka itp.

Dowiedziałem się że to przez dużą ilość gatunków więc prośba do was aby doradzić mi zmianę obsady.

Nie interesują mnie rybki typu gupik. rozbora klinowa , neon - moim amatorskim zdaniem najpewniej było by usunąć ze zbiornika brzanki bo są najbardziej dokuczliwe ale sam nie wiem stąd ten post do was.

za kilka dni będe robił jeszcze testy wody bo to nie jest normalne że co 2-3 tygodnie pada mi rybka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież samiec bojownika wykańcza ci skład akwarium. Jak nie mają oczu i są poobgryzane to na pewno jego sprawka.

 

2 kiryski (dokup z 5-6 tego samego gatunku)

2 glonojady (wg może być tylko jaki dokładnie to gatunek?)

2 mieczyki - parka (oddaj tą jedną molinezje i weź jeszcze jedną samice przynajmniej)

3 bojowniki - 2 samice i 1 samiec (przenieś albo oddaj)

1 ramirez - dwa mi padły (oddaj)

1 molinezja czarna (jw)

4 gurami plamiste (trzyma się je w haremach mam nadzieje że masz 3+1)

3 brzanki (one też są agresywne i mogą gonić inne rybki)

2 skalary ( za małe akwarium do tych ryb - oddać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje miałem zamiar oddać , brzanki dostałem w prezencie - nie planowałem ich kupna i to one gonią właśnie rybki a co bojownika to wydaje mi sie być spokojny - jesteś pewien że to on rani rybki ?

myślałem aby oddać molinezje, brzanki, kirysów nie chce dokupywać bo po co wole w to miejsce ramirezy z 3 sztuki dać. a co do skalarów to wiem że mały baniak więc jeszcze pomyśle o oddaniu ich również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysy muszą mieć większe towarzystwo a w takim zbiorniku 8 to minimum. Bojek w większości czasu wydaje się spokojny a gdy nie patrzysz załatwi większość rybek . Myślę, że to bankowo bojek bo ktoś mi kiedyś opowiadał że nie był świadom, że bojownik tak atakuje i na drugi dzień pół akwarium nie miało oczu i odbijały się rybki od ścian i niestety trzeba było je uśmiercić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że za duży mix ale tak jak pisałem wyżej nie chciałem czegoś oklepanego jak większość.

 

I zrobiłeś zupę.

 

Chcesz różnorodność to zrób tak:

1+3 - molki.

1+3 - mieczyki.

1+3 - bojki.

2x - zbrojniki, jeśli to zbrojnik niebieski.

15x - jakieś stadko, w stylu galaxy, neona, razborek.

 

Tyle. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to że bojownik wcale nie musi być sprawcą problemów. Nie zawsze są to rybki agresywne wobec innych mieszkańców, ba to marginalne przypadki.

 

Nie neony itd.? To dokup kiryski do stadka + więcej samic mieczyków/molek i tyle.

Zresztą takie ryby jak galaxy, które razborami nie są, albo neony zielone to wcale nie rybki popularne i proste w hodowli.

 

Czyli jeszcze raz:

1+3 - molki.

1+3 - mieczyki.

1+3 - bojki. // lub sam samiec.

2x - zbrojniki, jeśli to zbrojnik niebieski.

6x - kiryski jeden gatunek.

 

Można by dorzucić coś ciekawszego np. jeszcze:

1+3 - Ameki wspaniałe.

Oczywiście jeśli masz dostęp do takich ryb.

 

A co do bojków i molek... nie no bez żartów, mogłeś się domyślić. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do bojka to powiedzmy że skumałem :P

Molinezji nie chce bo jakoś nie podobają mi sie te rybki....

a może tak:

4x kiryski

2x zbrojnik niebieski ( to co już mam )

4x gurami ( to co już mam )

2+5 mieczyk

1+2 bojek

3x prętnk karłowaty

może być ? prętnika chciałem kupić w przyszłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne więc będę je trzymał mimo tego że mam o wiele za mały baniak? Zresztą wysokość to nie wszystko.

Im świat się zawali, nie osiągną prawidłowych rozmiarów, skarłowacieją. Założyłeś ten temat by dowiedzieć się jaka obsada jest prawidłowa, czyli taka w której rybki będą się dobrze czuć, nie będą chorować i padać co chwile. Ze skalarami nie będzie poprawnej obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...