Skocz do zawartości

problem z karmieniem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę nietypowe pytanie w sprawie karmienia rybek:

 

Kupiłem kułeczko na jedzenie dla rybek lecz gdy je tam wsypuje zaraz roznosi się po całym akwarium z powodu filtra i po sekundzie jedzenie jest w całym akwarium i rybki nie nadążają ze zjedzeniem,a potem przyczepia się do filtra i rybki z filtra tego nie jedzą.Mam wyłączyć filtr jak je karmie jak wy karmicie swoje rybki??? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie filtr chodzi 24h/ dobe 7dni w tyg.... przerwa tylko na czyszczenie...

 

Do karmienia nie uzywam krążków...

po prostu podawaj bardzo malutkie porcje..

Jesli podajesz płatki a ryby zeruja z powierzchni to zjedzą jesli wolą z toni wodnej to namocz przez chwile płatki w palcach...

 

Granulatami dokarmiam zbrojniki a wieczorem przed zgaszeniem światła karmie niewielką ilością granulatu spiruliny

(glonojady żerują w nocy podobnie krewetki) wazne aby nie przedobrzyc staraj sie aby wszystko co podasz było zjedzone...

 

Lepiej podac za mało niż za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wywnioskowałem, ze powinno się jednak wyłączać filtr na czas karmienia. I w/g mnie kólka nie są potrzebne. Jeśli macie zdrowe ryby to spokojnie możecie im sypać pokarm a one zjedzą z każdego miejsca nawet jak się roznosi. A filtr kiedy się wyłączy nie roznosi pokarmu, i rybki spokojnie mogą się najeść. TO JEST MOJA OPINIA. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...