Skocz do zawartości

Mętna woda ( w 3-4tyg akwarium )


AliBaba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam taką mętna wodę w akwarium, na początku to myślałem że to przez to że szkło jest brudne, wiec kupiłem na następny dzień gąbkę i dokładnie wyczyściłem całe szkoło, ale woda i tak jest taka mętna niby jak ją się patrzy na nią od góry to jest przeźroczysta, a jak tak przez szkło to taka mętna, a na pewno dobrze wyczyściłem akwarium z wewnątrz i z zewnątrz.

 

Wczoraj troszkę zaczął się przycinać filtr Aquael Fan 1 Plus, tzn niby woda leciała a jak miałem napowietrzanie przez rurkę dołączoną to tak przerwami dochodziło, wyczyściłem praktycznie w całości filtr rano ( 5H bo mi tak przerywa ) i wstawiłem drugi filtr HJ-311B z deszczownicą (2 w tym czasie śmigały Fan 1 i HJ ), tak żeby jak byłem w szkole to nic się nie stało rybką, HJ-311B on posiada gąbkę i jakiś proszek w kubeczku, wróciłem do domu to jeszcze raz przeczyściłem ale to nic nie dało, wiec wyciąłem go i przeczyściłem wszystkie możliwe elementy sprężonym powietrzem ( oprócz gąbki ) filtr nie przerywa, a ta woda jest ciągle mętna i nadal działają 2 filtry jeden zanurzony cały + napowietrzanie z rurki (Fan 1 Plus), a HJ-311B wystaje deszczownica ponad poziom wody.

 

Akwarium założyłem 11 Kwietnia br. Rybki dopiero wpuściłem 4 i 5 Maja.

Woda od początku nie była mętna.

Pierwszą podmiankę zrobiłem w 30 dniu od zalania akwarium ( nie podmieniałam w czasie dojrzewania gdyż tak mi poradziliście że się nie opłaca bo i tak nie ma czym pobrudzić ), a następna podmianką miała być jutro też 10% - też mi tak poradziliście żeby zrobić ok. 3-4x po 10% podmiankę żeby ryby nagle szoku nie dostały od świeżej wody (gdyż nie podmieniałem sporo czasu ).

 

Nie znam parametrów wody, I co mam dalej robić z tym akwarium pomyślałem jeszcze żeby może wymienić ok. 90-100% wody..

A i jeszcze bym zapomniał akwarium ma 60L ( 60x24(30)x33h ) - Profilowane.

Pozdrawiam i liczę na pomoc :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna może być:

Przekarmianie obsady

nieodpowiednio dobrana obsada

niewydajna filtracja

niedojrzałe akwarium.

Napisz jak wyglądają u Ciebie prace w akwarium (podmiany,karmienie jak często i w jakiej ilości,)

stawiam na filtry jaką mają przepustowość?Jaką masz obsadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10x Neon Czerwony

2x Kirys Panda ( wiem że mało i zamierzam dokupić jeszcze z 3minimum )

1 +2 Gupik

Oraz 1 +2 Mieczyk ( wiem że się nie nadają ale są jeszcze małe wiec na razie je trzymam )

 

Karmię:

1/2 Tabletki ( rano ok. 6H )

Szczypta pokarmu roślinnego ( w południe ok. 10-13 - nie wiem kiedy dokładnie bo ja nie daje tego tylko siostra/mama/tata )

Szczypta pokarmu normalnego nie wiem jaki to jest ale zwykły suchy ( wieczorem ok. 20-22 - zależy kiedy )

Pokarm jest w 98% zjadany, najwyżej te 2% to może zostać czego nie zauważą rybki gdzie spadnie.

 

Filtr:

Aquael Fan 1 Plus

Pobór energii: 4,7 W

Wydajność: 50-230 l/h

Zalecana wielkość akwarium: 60-100 l.

Ustawiony na maksa.

Gąbka

Podłączony pod rurkę z powietrzem i zanurzony w całości pod wodą.

 

HJ 311B

Pobór energii: 2W

Wydajność: 300 l>h ( nie wiem czy to prawda .. )

Zalecana wielkość akwarium: 40-100 l.

Ustawiony na maksa

Gąbka + Wacik + Węgiel ( czy coś podobnego )

Podłączony pod deszczownię.

 

 

Dodam jeszcze, że wczoraj ktoś mi powiedział żeby dodać waty do filtra i to oczyści moją wodę, nie miałem waty wiec włożyłem Wacik na sam spod filtra ( ale tylko jednego bo bałem się ze się coś zapcha pod moją nieobecność ) i jak wstałem to poprawiła się woda o ok. 30-40% teraz jak przyszedłem ze szkoły to nawet ta woda jest czysta w 60-70% jeszcze troszkę mętna jest ta woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj waty perlonowej do filtra jeszcze lepiej filtruje wodę nie dopuszczaj do tego by karmił ktoś

inny oprócz Ciebie to Twoje akwarium sam powinieneś się o to troszczyć.Bo było zapewne tak:

mama dała trochę,tata dał trochę siostra też i Ty i co się dziwić że woda mętna.Ale jedno mogę powiedzieć,że rybki nigdy z głodu nie padną.Ode mnie, zawsze

wszystkie zabiegi w akwarium robię sam i nie pozwalam tam nikomu zaglądać a wodę mam taką.

http://imageshack.us/photo/my-images/36/dsc01037p.jpg/

Sorka za słabej jakości zdjęcie.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ;)

Czy tą watę czasem nie używa się do e papierosów ?

 

A i mam drugie pytanie zostawić 2 filtry włączone czy wyłączyć jeden ?

 

A 3 pytanie to czy opłaca się kupować deszczownie do Fan 1 Plus, czy to raczej różnicy nie będzie w napowietrzaniu.

 

 

Ten drugi filtr HJ-311B to miałem go od początku akwarium był w zestawie ale go zmieniłem bo się wydawał mało wydajny na Fan 1 Plus.

 

Edit:

Z tego drugiego filtra HJ-311B mogę zrobić coś takiego: kupić watę, bio ceramikę ogólnie wszystkie dostępne wkłady i może by lepiej czyściło ?

Fan 1 Plus byłby na np deszczowni, a hj byłby takim wspomaganiem "biologicznym" nazwę to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...