Skocz do zawartości

Pomocy glony !


moher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam akwarium 60l od dłuższego czasy pojawiają się plamy glonów, teraz już mam wszystkie rośliny tym g...em pokryte.

Rośliny ładnie się rozwijają szybko rosną po dodaniu CO2, ale każdy nowy kawałek rośliny pokrywa się tym zielonym glonem.

Nie wiem co robić!!

Wygląda to okropnie.

Trzeba było jeszcze więcej wykrzykników, tak aby wszyscy widzieli. Usunąłem nadmiar. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Dostosuj się do regulaminowego powieszenia posta a przy okazji dowiesz się co jest nie tak.

Podaj wyniki testów oraz sposób nawożenia zbiornika, do tego opis baniaka wraz z częstotliwością i ilością podmian wody, rodzajem oświetlenia oraz długością czasu świecenia, obsada ilościowa i wielkościowa, roślinność opis też się przyda. Co z tego że powiem i masz za mało makr i zachwianą równowagę NO3/PO4, jak nie wiemy jakie stany poszczególnych związków masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże naświetlenie może być kłopotem, ale glony często pojawiają się, kiedy w akwarium jest dużo związków azotu i fosforu.

Jesli używasz odżywek -sprawdź czy nie dajesz za dużych ilości. Jeśli nie to pamiętaj o regularnej podmianie wody.

Naturalnymi pochłaniaczami azotanów i fosforanów jest gałęzatka, pistia, moczarka. zapewne krewetki też chętnie pomogą rozwiązać twój problem:-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest obsada mojego akwarium:

 

1. Limnophila sesiliflora - 2szt. powyżej 10cm

2. Rotala rotundifolia - 2szt. powyżej 12cm

3. Rotala green - 3 szt. powyżej 10cm

4. Hygrophila carymbosa - 2szt. powyżej 10cm

5.Ludwigia repens - 2szt. powyżej 8cm

6. Hygrophila difformis 1 pęd powyżej 10cm

7. Proserpinaca palustris - Pełzacz bagienny - 1szt. powyżej 15cm

8. Hemianthus micranthemoides - 5 pędów długości 8-12cm

9. Glossostigma elatinoides - Języcznik australijski 10 sadzonek

10. Stringy Moss - mech strunowy - 10 gałązek powyżej 5 cm

 

 

Nie nawoziłem nic, wodę podmianialem 1 raz od 2 miesięcy (1/3 akwarium)

30W żarówka z odbłyskiem.

Światło świeci się średnio 4-6h dziennie

CO2 mam z "domowego sposobu" znalezionego na internecie. (2 butelki w jednej woda w 2 drożdze z cukrem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna moze byc akwa wystawione na dzialanie promieni slonecznych badz zbyt dlugie naswietlanie akwarium swietlowka mozesz skrocic czas oswiecania akwarium dawac do akwarium specjalne tabletki algizin czy jakos tak mi pomagaja przyczyna moze byc rowniez wysoki poziom azotu i zwiazkow azotowych, rowniez przy zakupie i nowych roslinkach moga wystepowac glony(na roslinkach w sklepie moga wystepowac glony niezauwazalne golym okiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...