Skocz do zawartości

Czy Duch Amazoński zje kirysy?


ziomy111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy jak dam małego ducha z większymi kirysami zostaną one potem zjedzone? chodzi mi o to bo nie wiem czy mogę dać taką rybcie razem z kiryskami :) wiem, że zjada ryby <10 ale czy jak będą ze sobą od małego nie zostaną one po pewnym czasie potraktowane jako pokarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa będzie mieć 960l 120x80x100, a słyszałem że ducha amazońskiego lepiej samego trzymać :o

http://www.superakwarium.pl/duch-amazon ... id830.html

Ze względu na posiadaną umiejętność elektolokacji możemy w zbiorniku hodować tylko jednego osobnika, ponieważ większa ilość spowodowałaby nakładanie pól elektrycznych, co skutkowałoby zdezorientowaniem wszystkich ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

A ja czytałem zupełnie coś innego... "W akwarium może być tylko 1 osobnik bo będą ze sobą walczyć i wytwarzają pole elektryczne, można trzymać kilka w bardzo dużym akwarium, min. na 1 osobnika to 200 L" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 960l to możesz ze trzy trzymać :mrgreen:

domyślam się :P ale wole 1 dla bezpieczeństwa...Po za tym już mogę mieć przerybione

już mam taką obsadę

16 skalarów

3-4 trzczciniaki

6 rekinków

1 nożownik

3 samce kakadu (albo jakiejś innej pielęgniczki)

9 samiczek kakadu(jak powyżej)

10 kirysków

3 bocje wspaniałe

5-6 zbrojników

3 Hypostomus Multiradiatus(ten wielki glonojad ;P )

 

Ze względu na posiadaną umiejętność elektolokacji możemy w zbiorniku hodować tylko jednego osobnika, ponieważ większa ilość spowodowałaby nakładanie pól elektrycznych, co skutkowałoby zdezorientowaniem wszystkich ryb.

http://www.superakwarium.pl/duch-amazon ... id830.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 duchy w 200 litrów. Tak jak już wielokrotnie mówiłam sprzedawca mnie oszukał mówiąc ze to ryba stadna jest. Na szczęście kończy się tylko na gonieniu i nie ma ran. Duchy nie zjadają innych ryb. Przynajmniej moje. Moje duchy nie chciały i nie ruszały nawet dżdżownic.

Ziomy 6 rekinków to znaczy ? Brzanki rekinie czy sumy rekinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem coś takiego, sory za jakość zdjęcia. A to cytat z miesięcznika MA:

"... Wzdłuż boków ciała, od głowy aż po płetwę ogonową rozmieszczone są bardzo czułe receptory mogące wychwytywać generowane przez ten narząd impulsy. Urządzenie to służy rybie do lokalizacji pokarmu, orientować się w terenie w ciemnościach oraz, przypuszczalnie, zapewnia komunikację pomiędzy przedstawicielami własnego gatunku"...

post-569-13685154374388_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...