Skocz do zawartości

54L Obsada


daniel15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś jeszcze ?

AsFeron ma rację. W tej kwestii więcej nie wymyślisz.

Ja bym dodał jeszcze małe stadko np. neonów czy razbor i tyle.

Jak kiryski to tylko pandy/pigmeje.

 

Co prawda to nie kwestia obsady, ale warto o tym wspomnieć.

Przy tym świetle planujesz dozowanie co2 i rozważne nawożenie? Bez tego zjedzą Cię glony i nawet otosy i krewety nie pomogą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu czyli uważasz ze przy tak mocnym oświetleniu inwazja glonów to pewniak...

Hmm nad CO2 myślałem jedynie w kwestii bimbrowni ze względu na koszty ale nie wiem czy jest sens.

Myślałem jeszcze nad easy-carbo. Co o tym sądzisz?

A jeśli chodzi o nawozy to co proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podłoże to mam zwykły żwir ze sklepu (kwarcowy).

Roślinki:

Echinodorus Tropica

Coś podobnego do trawy najprawdopodobniej Blyksa japońska (5cm-6cm wysokości)

Anubias karłowaty

Jeszcze planuję coś dokupić ale to w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, żeby przy tak mocnym świetle obyć się bez CO2 i nawożenia. Przy standardowym oświetleniu da się to ominąć, ale im lepsze światło tym wyższa szkoła jazdy.

 

EC może zastąpić bimbrownie, szczególnie w takim baniaku. Jedyny problem że trzeba to dozować codziennie. Bimbrownie konstruujesz raz i co +/- 2 tygodnie uzupełniasz. W butle moim zdaniem nie ma co inwestować na początku.

 

Co do nawożenia muszą wypowiedzieć się roślinniacy, ale najlepszym wyjściem byłoby gdybyś w odpowiednim dziale założył temat o roślinności w Twoim akwarium, a tutaj skupilibyśmy się tylko i wyłącznie na obsadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...