Skocz do zawartości

[240]Trzciniak i 3+3 Meeka


ArMasteR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chcę w akwarium 240l hodować pielęgnice Meeka 3+3 wraz z Trzciniakiem

w internecie pisze ze jest tolerancyjnym gatunkiem, lecz współlokatorzy muszą być większą rybką.

Myślę że meeki nic mu nie zrobią ale jak Wy myślicie ?tylko czy trzciniak im nic nie zrobi ponieważ on jest mięsożerną rybą.

I jeszcze jedno pytanko bo do akwarium wpuszczę młode pielęgnice a trzciniak już będzie miał jakieś 10cm to poczekać z trzciniakiem aż podrosną czy ich przyzwyczaić do nich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie doczytałeś lub nie chciałeś doczytać o rozmiarach tych ryb.

Co do trzciniak to nie mam wątpliwości, że akwarium na niego za małe (on dorasta do 40cm!!)

Co do Pielęgnic to nie wiem, nie hodowałem, więc może niech ktoś inny się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej ty nie doczytałeś 40cm ale raczej mniejsze wiec załóżmy będzie miał 30cm to akwarium 120dł i pisze ze to jest ok dla jednego osobnika .

Po drugie to jest tak jakby wąż wiec on się zwija i nie pływa tylko w długość i głównie przesiaduje na podłożu lub przy dnie.Wiec co do rozmiaru akwarium doczytaj sobie.

a ja się pytam czy on nic nie zrobi mecce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ich przyzwyczaić do nich .

Tzn. kogo do kogo...? :roll:

Jeśli meeki będą bardzo małe to w nocy jak najbardziej może je skonsumować, z drugiej strony 10-cio centymetrowy trzciniak to za przeproszeniem kurdupel jeszcze... jeśli pielęgnica nie zmieści mu się do pyska powinno być ok.

Pamiętaj o "uszczelnieniu" akwarium pod kątem ucieczek trzciniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...