Jump to content

Przeprowadzka do większego akwarium

Biały
 Share

Recommended Posts

Witam. w przyszłym tygodniu przeprowadzam się do większego baniaczka (z 112 do 200l) w związku z tym mam pytanie czy przelać część wody ze starego do nowego akwarium czy nie ma sensu? myślę, że jakieś 3 tygodnie oba zbiorniki będą sobie funkcjonowały jeden będzie dojrzewał a w drugim będą mieszkały rybki. i teraz jeszcze pytanie co z roślinami czy wszystkie przenieść na początku do nowego zbiornika? i co z nawożeniem teraz nawożę mikro, makro, potas, żelazo i co2 z bimbrowni.

jeśli nie miałeś problemów, w starym, to przelej - dzięki temu szybko dojrzeje. Ja tak zrobiłem (100l > 500l) i zbiornik był ustabilizowany w tydzień :).

A jeśli są jakiekolwiek problemy (choćby walka ze ślimakami) to może lepiej poczekać.

Nie musisz przelewać wody , zalej go normalnie i niech dojrzewa a ryby trzymaj tak jak trzymasz w starym baniaku przesadź rośliny daj im nawozu i CO2 (co2 możesz dać więcej puki ryb nie ma , tylko sprawdzaj PH coby nie przedobrzyć ) , kiedy baniak dojrzeje wtedy przesadź ryby .

Pośpiech jest zbędny skoro ryby mają gdzie się podziać .

Ja bym przelał tyle wody ze starego baniaka, ile się da.

W ogóle jakby to dobrze rozegrać, to nowy baniak nie musiałby dojrzewać. Połowa odstanej wody, połowa dojrzałej, dojrzałe wkłady biologiczne w filtrze + w podłożu jeśli je zostawiasz.