Jump to content

[150l] zarybione, pytanie o neony


SkuMuM
 Share

Recommended Posts

Witam, mam nie za wielkie, 150 litrowe akwa w którym znajdują się obecnie 3 ramirezki, 8 A.macmasteri oraz 2 różnego gatunku zbrojniki, z czego jednego muszę się chyba pozbyć ale nie ważnie :)

Zbiornik jest narożny, więc jest wyższy niż szerszy.

Żeby nadać akwarium trochę "kolorku" myślałam dodać kilka sztuk neona inessa lub czerwonego. Czy to dobry pomysł? Czy raczej bezpieczniej zostać z tym co mam?

Link to comment
Share on other sites

dużo w sumie masz pielęgniczek.... powinno być w zbiorniku bardzo dużo kryjówek, inaczej problemy się zaczną jak dojdzie do tarła.... co do neonek to nie powinny być problemem.... kiedyś w jednym zbiorniku miałem pielęgniczki kakadu z neonami i nic się nie działo.... jednak innym razem w 100l zbiorniku miałem neony z pielęgniczkami boliwijskimi .... wszystko grało do momentu tarła.... wtedy wszystko co żyło w zbiorniku potraktowane zostało jako wróg, utrzymała się tylko para tarlaków ich młode i 3 inne pielęgniczki tego gatunku(schowane za kamieniem) .... reszta obsady nie miała tyle szczęścia....

Link to comment
Share on other sites

W takim razie chyba nie będę ryzykować. Moi podopieczni mają dosyć sporo kryjówek, a będzie jeszcze kilka więc się nie martwie na razie :) Ale neony jednak odpuszczę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...