Jump to content
Sign in to follow this  
Martino74

Czy mogę dać te ryby do akwarium

Recommended Posts

Czy mogę dodać neony innesa i mieczyki do akwarium jeśli tak to ile

Akwarium 126l

Obsada:

2 młode skalary

2 welony

3 gupiki + 14 narybku gupika ( w kotniku)

6 kirysków spiżowych

7 neonów innesa

wymiary:

Długość: 80cm Wysokość:50 cm Szerokość 35cm

wyposażenie:

Filtr kaskadowy aqua clear 30, wewnętrzna pompa napowietrzająca aquael ciculator 650 + wkład gąbkowy + deszczownia, grzałka z termostatem

aquael moc 150 w.

Wystrojenie:

naturalny korzeń (nie wiem z jakiego drzewa)

4 rodzaje mchów (nie znam nazwy) po 2 z każdego

do mchów dodaję co2 w płynie.

Oświetlanie:

2 świetlówki T8-18w każda

Ph-7,5

Pokarm (tylko z tropicala)

Spirulina, Podstawowy, Malawi (zostało mi po poprzednich rybach) + raz w tygodniu ochotka

Raczej nie możesz, ale i tak zrobisz jak uważasz.

Skalary za małe na 126l na dobraną parkę min. 160l o wysokości 50cm. Do oddania

Welony to duże i zimnowodne ryby także do oddania

Gupiki-ok

Kiryski-ok

Neonki-ok

Moim zdaniem najpierw powinieneś oddać skalary i welonki a dopiero potem dokupić neonki.

Na tym forum wielokrotnie mi mówiono że na parkę skalarów 126l wystarczy.

Co do welonów w wielu artykułach wyczytałem że na welony pojemność liczy się tak:

Na pierwszego osobnika 80l na każdego następnego 40l.

Pierwsze słyszę

Może zechcesz pokazać gdzie

Co do welonów w wielu artykułach wyczytałem że na welony pojemność liczy się tak:

Może i jest to prawda ale warunkiem jest trzymanie tylko welonów bez innych ryb

Jeśli są to artykuły z innego forum z chęcią je przeczytam jak mi je prześlesz na PW.

Co do welonów akwarium nie powinno być mniejsze niż 200l te ryby dorastają do 25-30 cm

i są pokażnych rozmiarów do tego bardzo brudzą wodę ze względu na swój metabolizm.

Co do rozmiaru to wyczytałem i słyszałem że welony (wersja hodowlana) dorasta tylko do 10cm.

Martino, to nie zmienia faktu że ich nie możesz trzymać z innymi rybami

ponieważ są zimnolubne a reszta obsady nie.

Doskonale sobie zdaję sprawę z tego że są zimnolubne ale ja tych welonów nie kupiłem bo to było tak:

Kolega przy zakładaniu swojego 25 l chciał mieć jakieś kolorowe ryby no i kupił mieczyki neony itp. i w oko wpadły mu welony kiedy się spytał sprzedawcę czy więcej urosną odpowiedział że nie (miały w tedy ok. 3cm). no i kupił je. Po roku się okazało że został wykiwany (jak większość początkujących) welony były za duże i brakowało im miejsca przez co zaczęły zjadać inne ryby nie chciał ich uśpić bo mu było szkoda a nie mógł kupić większego akwa bo brakowało mu miejsca wiedział że mam większe akwarium więc mi zaproponował a ja się zgodziłem (z uwagi na jego sytuację) no i mam te welony już jakieś pół roku i żyją mia zapomniałem dodać że nie miał ich komu dać bo nikt inny kogo znał nie posiadał akwarium.

I to wytłumaczenie na trzymanie ich z rybkami tropikalnymi?

Chcesz ratować welony? Ok nie ma sprawy. To same welony + zimna woda.

Chcesz obsadę ogólną? Oddaj welony.

Na jedną parę,z bólem serca może(zależy od wymiarów akwarium).Tyle,że wyłącznie tą parę,bez dodatkowej obsady.

Chcesz obsadę ogólną? Oddaj welony.

Komu? Znam dwóch akwarystów jeden ma akwa 50l drugi ma 112l w zoologu się pytałem nie chcą w hurtowni zoologicznej też nie chcą od razu jak je dostałem chciałem je oddać po przeczytaniu o warunkach ich hodowania.

Daj ogłoszenie w dziale giełda na forum/spróbuj na Allegro za symboliczną cenę.

Myślałem też nad tym tylko się boję w sprawie transportu żeby nie zdechły po drodze.

Edytuj posty.

Welonów też chciałem się pozbyć z tego powodu że żadnej rośliny nie mogę posadzić bo mi ją oskubią.

Myślałem też nad tym tylko się boję w sprawie transportu żeby nie zdechły po drodze.

Wysyłałem i kupowałem ryby,a transport był busem/PKS-em.

Problemów nie było,nawet zimą.Nawet do 5godzin w paczce.Kwestia dobrego pakowania.

Sam miałem kilka wtop z rybkami i nie miałem gdzie ich oddać znajomy z marketu gdzie jest duże stoisko

akwarystyczne zaproponował mi wpuszczenie ich do fontanny w którym jest około 3000l wody może znajdziesz coś takiego.

Wątpię ponieważ mieszkam na takim zadu.... że ciężko będzie znaleźć.

Nie rozumiem sklepów zoologicznych które nie chcą przyjmować ryb. U nas w Gdańsku jest sklep zoologiczny OKAZ i ten sklep przyjmuje wszystkie ryby nie chciane przez hodowców.

Ty mieszkasz w Gdańsku ja w Piekarach (na południu polski) i niestety u mnie są tacy sprzedawcy jacy są.

Sorki że odświeżam temat, ale Piekary to nie jest aż takie zadu.. jak piszesz, jeśli masz czas i możliwości podjechania do Sosnowca to znam tam sklep, gdzie przyjmują każdą rybkę. Jakby to bylo nadal aktualne z welonami czy skalarami to pisz PW, podam Ci dokładne namiary na sklep :)

Tak naprawdę to mieszkam kawałek od piekar dokładnie W krupskim młynie to taka wieś w lesie napisałem że piekary ponieważ wiedziałem że jak napiszę krupski młyn to nikt nie będzie wiedział o co chodzi.