Skocz do zawartości

Czy mogę dać te ryby do akwarium


Martino74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę dodać neony innesa i mieczyki do akwarium jeśli tak to ile

Akwarium 126l

Obsada:

2 młode skalary

2 welony

3 gupiki + 14 narybku gupika ( w kotniku)

6 kirysków spiżowych

7 neonów innesa

wymiary:

Długość: 80cm Wysokość:50 cm Szerokość 35cm

wyposażenie:

Filtr kaskadowy aqua clear 30, wewnętrzna pompa napowietrzająca aquael ciculator 650 + wkład gąbkowy + deszczownia, grzałka z termostatem

aquael moc 150 w.

Wystrojenie:

naturalny korzeń (nie wiem z jakiego drzewa)

4 rodzaje mchów (nie znam nazwy) po 2 z każdego

do mchów dodaję co2 w płynie.

Oświetlanie:

2 świetlówki T8-18w każda

Ph-7,5

Pokarm (tylko z tropicala)

Spirulina, Podstawowy, Malawi (zostało mi po poprzednich rybach) + raz w tygodniu ochotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie możesz, ale i tak zrobisz jak uważasz.

 

Skalary za małe na 126l na dobraną parkę min. 160l o wysokości 50cm. Do oddania

Welony to duże i zimnowodne ryby także do oddania

Gupiki-ok

Kiryski-ok

Neonki-ok

 

Moim zdaniem najpierw powinieneś oddać skalary i welonki a dopiero potem dokupić neonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum wielokrotnie mi mówiono że na parkę skalarów 126l wystarczy.

Pierwsze słyszę

Może zechcesz pokazać gdzie

Co do welonów w wielu artykułach wyczytałem że na welony pojemność liczy się tak:

Na pierwszego osobnika 80l na każdego następnego 40l.

Może i jest to prawda ale warunkiem jest trzymanie tylko welonów bez innych ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do welonów w wielu artykułach wyczytałem że na welony pojemność liczy się tak:

Na pierwszego osobnika 80l na każdego następnego 40l.

Jeśli są to artykuły z innego forum z chęcią je przeczytam jak mi je prześlesz na PW.

Co do welonów akwarium nie powinno być mniejsze niż 200l te ryby dorastają do 25-30 cm

i są pokażnych rozmiarów do tego bardzo brudzą wodę ze względu na swój metabolizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale sobie zdaję sprawę z tego że są zimnolubne ale ja tych welonów nie kupiłem bo to było tak:

Kolega przy zakładaniu swojego 25 l chciał mieć jakieś kolorowe ryby no i kupił mieczyki neony itp. i w oko wpadły mu welony kiedy się spytał sprzedawcę czy więcej urosną odpowiedział że nie (miały w tedy ok. 3cm). no i kupił je. Po roku się okazało że został wykiwany (jak większość początkujących) welony były za duże i brakowało im miejsca przez co zaczęły zjadać inne ryby nie chciał ich uśpić bo mu było szkoda a nie mógł kupić większego akwa bo brakowało mu miejsca wiedział że mam większe akwarium więc mi zaproponował a ja się zgodziłem (z uwagi na jego sytuację) no i mam te welony już jakieś pół roku i żyją mia zapomniałem dodać że nie miał ich komu dać bo nikt inny kogo znał nie posiadał akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz obsadę ogólną? Oddaj welony.

 

Komu? Znam dwóch akwarystów jeden ma akwa 50l drugi ma 112l w zoologu się pytałem nie chcą w hurtowni zoologicznej też nie chcą od razu jak je dostałem chciałem je oddać po przeczytaniu o warunkach ich hodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że odświeżam temat, ale Piekary to nie jest aż takie zadu.. jak piszesz, jeśli masz czas i możliwości podjechania do Sosnowca to znam tam sklep, gdzie przyjmują każdą rybkę. Jakby to bylo nadal aktualne z welonami czy skalarami to pisz PW, podam Ci dokładne namiary na sklep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...