Skocz do zawartości

Nitki czy krasnoty? Sam już nie wiem.


michualex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 54L 60x30x30

Światło 1x15W + 2x9 W(włączane sporadycznie)

Filtr Fan-1 (gąbka)

Podłoże: Substrat-żwir(1-3)-żwir(2-4)

Obsada: Młode Gupiki, otoski i inne małe stworki

Sporadycznie nawożę makro, mikro i potas

Testów nie mam żadnych

Podmianka około 10-20L na tydzień, zależy czy jest to jedno wiadro czy dwa.

 

świecę po 12godz. Gdy zaciemniłem akwarium na 2 dni to jak spojrzałem w nie to się za głowe chwyciłem, już nawet na żwirze to świństwo się robi.

 

Problem przedstawiam na zdjęciach. W prawdzie częściowo zastosowałem się do porad takich jak zaciemnienie, podmianka częściej więcej nawoziku, ale nic nie pomaga. Prosił bym najpierw o określenie dokładnie co to i może jakiegoś domowego sposobu na pozbycie się tego.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są krasnorosty. tutaj masz coś o nich, jak je usunąć, i ogólnie wszystko o nich ;)http://bubble-world.pl/krasnorosty.htm

:zamieszany: To na pewno nie są krasnorosty. Jest to compsopogon. Poniżej zamieszczam rady pewnej osoby, które mi pomogły w zwalczeniu tego chwasta.

 

Utrzymuj prawidłowe parametry wody, nie przekarmiaj ryb i zlikwiduj (jeżeli masz) przerybienie, zastanów się czym masz odpowiednio wydajny biologicznie filtr. Dla tego glona samego w sobie światło jest mało ważne, ale doprowadzenie go do porządku pomoże roślinom w naturalnej obronie przed glonami. Zaatakowane części roślin jak najszybciej usuwaj z akwarium, nie da się tego glona usunąć z liści i łodyg. Podobnie zasiedlone małe kamyczki, żwirek itp. wywalać natychmiast. Duże kamienie itp. dekoracje można dokładnie wyszorować, jeżeli zobaczysz na nich kępki glona. Zdecydowanie pomaga też zmiękczenie wody,obniżenie ph i usunięcie fosforanów. Niestety nie ma co liczyć na szybkie zwycięstwo - to glon z którym walka jest trudna i długotrwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...