Skocz do zawartości

[54l] Ogólne ( Edit : 10.04.09r. Strona 10/11 )


yodaniel17
 Udostępnij

Co sądzicie o moim akwarium?  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzicie o moim akwarium?

    • Odp. 3 Ładne ale czegoś tam jeszcze brakuje.
      31
    • Odp. 6 Beznadziejne.
      4
    • Odp. 5 Brzydkie.
      5
    • Odp. 4 Przeciętne.
      18
    • Odp. 1 Przepiękne , brak słów.
      10
    • Odp. 2 Bardzo ładne.
      24


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

 

Akwarium :

 

post-994-1368515496229_thumb.jpg

 

Akwarium o pojemności 54l

Osprzęt:Filtr Kaskadowy "AquaClear" 757l/h , Grzałka z termostatem "Elite 50W",Termometr,Brzęczyk, Programator czasowy :geek: .

Oświetlenie: Zwykła świetlówka 15W. ( 13 godzin ) Noc : 2x światełka neonowe 1w :) ( 11 godzin )

 

Fauna:

Hygrophila difformis - Nadwódka zmienna

Cabomba caroliniana - Kabomba karolińska

Chladoflora aegagropila - Gałęzatka

Ludwiga Repens

Lotos Tygrysi ( chyba )

Anubias Nana

Żabienica

Obsada: 7 neonów czerwonych , 4 kiryski panda , Parka Ramirezek , Harem Prętników Karłowatych , Zebra Snail , Jakaś przybłęda ślimak około 2mm :)

Inne: Korzeń , Kokos , Żwirek bazaltowo-marmurowy o granulacji 2-5 mm.

Pokarm: Zróżnicowana dieta : Mrożone robaki , Tetra Rubin granules , Tropical Supervit , I jeszcze jeden pokarm tropicala nazwy nie znam.

Parametry wody: Temperatura 25*C, Testy Kropelkowe : ph 7,4, gh 13,Amoniak 0,009 , Testy paskowe Tetra 6w1 : Sprawdź zdjęcia

Chemia: Tetra Plant, TetraToruMin ( nie używam na razie )

 

Zdjęcia i Temat będzie aktualizowany.

 

Temat pisałem z poradnikiem "Zanim założysz nowy temat - przeczytaj!"

 

Pozdrawiam wszystkich akwarystów tych zaawansowanych jak i tych początkujących. Komentarze mile widziane ;)

 

Edit :

 

Rybki

 

post-120-13685153835613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zbiorniczek ładnie się zapowiada, posadź więcej roślin, ale najpierw zmień światełko. Ten żwirek marmurowy podwyższy ci pH, sprawdź pH w kranie, a następnie w akwarium dla pewności. Co do obsady myślę żebyś się zdecydował albo na prętniki albo na ramirezy, dla obu trochę za mały zbiornik, w zamian dokup neonów, 5 szt to trochę małe stado. Reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady.

 

Co do żwirku marmurowego to mam tylko 2 kg a bazaltowy 8 kg.

Rośliny to chyba zasadzę około 2 z przodu jakiś anubias albo coś.

 

Zrobie jak ty mówisz zrezygnuje z Ramirezki i kupie może po 7 neonów? czy moge więcej?

Albo po 6 wszystkich? znaczy Panda,Czerwonych,Czarnych.?

 

P.S.

 

Testy wody z kranu robiłem i Ph jest takie samo, może minimalnie mniejsze , ale tego nie widać.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano oto wypowiedź jednego z Adminów stworzona dla takich jak ty : " Posty typu: "ładne akwa" lub "podoba mi się" będą usuwane, jeżeli nie będą miały uzasadnienia.

Myślę, że nie tylko mi przeszkadza przewijanie postów, które nic nie wnoszą. "

I ja się pod tym podpisuję.

takim ochrzanianiem przeginasz w drugą stronę :P z tego co zauważyłam to admini nie zwracają większej uwagi nawet na posty "aha". nie mówię że powinien być jeden wielki bałagan i samowolka ale juz nei przesadzaj.

 

fajne wejście do kokosa, jak je zrobiłeś?

rośliny zbyt jednorodne. nie ma nic niskiego z przodu. fajnie by było jakbyś coś jeszcze posadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne wejście do kokosa, jak je zrobiłeś?

rośliny zbyt jednorodne. nie ma nic niskiego z przodu. fajnie by było jakbyś coś jeszcze posadził.

Kokos zakupiłem w zoologicznym. Co do roślin to ten las wygląda naprawde pięknie na żywo:) może posadze jeszcze 2 anubiasy na przód ale to później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na przód by się coś przydało, nie widzi mi się ten czarno-biały żwirek wolałbym sam czarny ale to kwestia gustu. Ogólnie bardzo ładnie, w dobrą stronę idziesz. Pozdrawiam

Tak jak napisałem wcześniej coś tam posadzę ale to kwestia czasu. A co do żwirku to mi się podoba miałem jakiś czas sam czarny ale jakoś tak za mrocznie było..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne masz akwarium. Uwielbiam kabomby. Sama mam w swoim akwarium mały lasek. Mnie tam ten żwir podoba bo sam czarny jak dla mnie za ciemny. Na przód można posadzić jakąś małą żabienicę. Da troszeczkę cieniu na dnie dla kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu przyklad ze po miesiacu mozna konkretnie cos napisac na temat swojego akwa. mi sie podoba jak na miesieczne doswiadczenie. z czasem dopracujesz swoj zbiorniczek mam nadzieje.pozdr

Jest to mój pierwszy zbiornik w życiu. I raczej nie ostatni :P

 

EDIT:

 

Update

 

Moje rybki :

 

Pandka

Dołączona grafika

Prętnik

Dołączona grafika

Ramirezka

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

No piękne są , takie gęste i w ogóle.

 

EDIT:

 

Aktualizacja

 

Bojownik Syjamski z Akwarium 10l.

 

Dołączona grafika

 

Bardzo ładnie prezentuje się na Tapecie Pulpitu.

 

Zdjęcie Pod tytułem Zachód słońca :

 

Dołączona grafika

 

I tu jest moje pytanie czy te neony tak wysoko nie są oznaką tego że mało tlenu jest? bo inne ryby są na dole i tak nie robią jak one tak jak bym łapały te Pęcherzyki powietrza , nie wiem. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam dla ciebie bardzo ciekawy artykuł do poczytania. Autor bardzo jasno przedstawia przemiany chemiczne we wodzie. Poczytaj i porownaj ze swoja sytuacja:

http://www.aquaparadise.fora.pl/forum-o ... sci,7.html

I jeszcze taki cytat:

W procesie produkcyjnym, azotyny pojawiają się w wodzie zanim zostaną rozłożone na nietoksyczne azotany.

 

* Zatrucie azotynami często powoduje, że ryby łapią powietrze na powierzchni wody.

* Azotyny wpływają między innymi na zdolność wiązania tlenu przez hemoglobinę.

 

Problem z azotynami może być rozwiązany dzięki dodaniu soli (NaCl) do wody. Zaledwie 1-3 ‰ likwiduje zatrucie azotynami.

 

Azotany są produktem końcowym nitryfikacji i nie są szczególnie szkodliwe dla ryb. Sprawnie działający biofiltr sprawia, że przemiana azotynów w azotany zachodzi szybciej niż proces przemiany amoniaku w azotyny.

 

Tym samym, azotyny nie pojawiają się w krytycznych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie zbiornika - czas potrzebny na ustalenie w akwarium równowagi biologicznej, czyli czas w którym rozwijają się bakterie nitryfikacyjne.

Częstym błędem jest wprowadzenie do zbiornika dużej ilości ryb przed upływem tego czasu. Ryby zaczynają produkować amoniak, jednak bakterie nie rozwijają się tak szybko, aby cały amoniak przetworzyć na azotyny i azotany. Ryby zatruwają się więc amoniakiem, czego najczęstszym objawem jest szybkie oddychanie przy powierzchni (brianchionekroza).

To jest błąd który ja popełniłem. Czyli teraz wymieniać tylko wodę i czekać aż woda dojrzeje i wtedy od początku wpuszczać rybki ale nie wszystkie na raz tylko co pare dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dziękuje mam nadzieje że to ryby co mi zostały to przetrwają ponieważ są piekne i szkoda mi ich :(

 

Mam pytanie odnoscie obsady bo zdechły mi wszystkie neony czarne. Czy do tej obsady co mam napisaną na 1 stronie zamiast neonów czarnych moge jakies inne rybki stande wrzucic? tylko jakie? np gupiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci Aniu. Postaram się , Możesz mi napisać odpowiedź na moje pytanie powyżej? na temat obsady?

 

O Aniu brawo widzę że już 1000+ post. Za takie coś powinnaś coś dostać .. Masz najwięcej postów ze wszystkich wszystkie mądre i bez błędów ortograficznych. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci Aniu. Postaram się , Możesz mi napisać odpowiedź na moje pytanie powyżej? na temat obsady?

Mam nadzieje, ze z odpowiedzi na to pytanie skorzystasz dopiero po ustabilizowaniu zbiornika ;)

Mozesz w zamian za neony czarne kupic gupiki oczywiscie ale jest wiele innych ciekawych rybek godnych uwagi :) Bardzo ladne są miedziki obrzezone, zwinniki jarzeńce, bystrzyki np skośnopręgie albo trójpręgie, prystelki barwne, razbory np hengela lub klinowa, modrook gertrudy. Nie przekraczaja one dlugosci 4 cm wiec mozesz sobie kupic stadko 5 osobnikow z ktoregos z tych gatunkow.

O Aniu brawo widzę że już 1000+ post. Za takie coś powinnaś coś dostać .. Masz najwięcej postów ze wszystkich wszystkie mądre i bez błędów ortograficznych.

Dziekuje :) Zaskoczona jestem, ze to juz 1000 :shock: Mam nadzieje, ze chociaz polowa moich postow jest wystarczajaco sensowna i rzeczowa aby nie musialy zostac usuniete :P

Ciesze sie, ze moge pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...