Skocz do zawartości
krewetka

jak przygotowac liscie dębu do krewetkarium?

Rekomendowane odpowiedzi

jak mam przygotowac liscie debu zeby wsadzic je do akwarium z krewetkami???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mam doświadczenia, ale wiem że: liscie zebrać na wsi daleko od smogu i fabryk, potem pradwopodobnie naezy je wymyć i wyparzyć a na koniec wysuszyć bardzo dokładnie. ale proponowałabym pogooglować na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to mam znalezc np teraz 2 liscie i polozyc je na grzejnik albo do ksiazki zeby sie wysuszyly bardzo dokladnie,zeby byly takie suche ze jak wezmie sie w reke to moze sie zlamac???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na kaloryferze prawdopodobnie masz kurz a w ksiązce jest drukowany tuszem tekst. liście muszą być czyste

edit:

leniuchy :P wystarczy w googlu wpisać i mozna znaleźć np coś takiego: http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=2671

tutaj też jest ciekawa rozmowa na ten temat: http://www.apisto.pl/fa/viewtopic.php?t=3210

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to dwoma kawalkami drewna przycisne i maja sie tak wysuszyc zeby sie kruszyl jak sie wezmie w reke???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poczytajcie te rozmowy z linków prowadzone przez doświadczonych kreweciarzy ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i nadal nei wiesz jak te liscie przygotowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

według tego co piszą tamci doświadczeni ludzie świerze liscie zewrane i ususzone nie są najlepsze.

teraz jest dobry czas na upatrzenie sobie drzewa a niedlugo na zebranie liści. maja to byc takie liscie które cała zimę wisiały na drzewie (przemarzniete, wysuszone i brązowe). w suchy dzień należy je zerwać. w domu umyć, spażyć i wrzucić do akwarium. liście powinny być zrywane z dala od smogu i fabryk (tak jak napisałam wczesniej). tak własnie napisali w linkach które Ci podałam. teraz rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak rozumiem ide zebrac liscie ;) bo wiem gdzie jeszcze wisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko z lisciami dębu to jest tak że krewetki zwykle nie zjadaja go w całości i po jakimś czasie należy je samodzielnie usunąć. liście migdałecznika morksiego za to znikają w całości (prócz nerwów).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzeba kupić, bo nie sądzę żebyś miałą możliwość hodowania w domu drzewa :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiesz co... mogłabyś czasem zrobić użytek z posiadanych neuronów.

roślina sie nazywa MIGDAŁECZNIK MORSKI w aukcji do której dostałaś link możesz też zobaczyć że inna nazwa to ketapang. wyglada to tak: http://2bubbles.com/2bubbles_Article4.htm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlasnie przywiozlem liscie debu 12 sztuk brazowe i wyszuszone ale najgorze jest to w tym ze tylko jeden ma 10cm a kilka z 8 cm a jeszcze inne i najwiecej ich to 7cm czy takie male mogom byc??no i co ja mam dalej z nimi zrobic z tymi liscmi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już napisałam co masz zrobić. nawet ten temat trudno Ci przejrzeć po raz drugi? nie będę Ci pisała 5 razy tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a te liscie co ja mam to sa dobre??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśłi je zrywałaś na czystych ekologicznie terenach to tak. (wypłucz porządnie, a potem sparz wrzątkiem, nie gotuj)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok,ale ja te liscie zebralem z parku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja jasnowidzem nie jestem. nie wiem gdzie mieszkasz i gdzie jest ten park. nie mam tez zamiaru analizować otoczenia tego parku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.