Jump to content

Healthosan

Recommended Posts

Czy ten preparat jest skuteczny na pleśniawkę?

W moim akwarium panuje ponownie pleśniawka, a CMF się skczył.

Jak go dawkować?

Czy trzeba go codziennie dodawać i co ile dni w czasie choroby się podmienia wody?

agunia997- przeniosłam temat do odpowiedniego działu.

Słyszałem, że ten preparat jest skuteczny.

W dodatku fajnie zabarwia wodę.

Chcę tylko wiedzieć co ile dni daje się te krople i nie ważne który lek jest lepszy. :lol: Aby tylko wyleczyć pleśniawkę.

Na kąpiel krótkotrwałą 2-12h 1ml na 1l

To nie w akwarium ogólnym. Osobny baniak, albo nawet słoik + baczna obserwacja rybek. 12h na kąpiel krótkotrwałą to "trochę" za dużo. W dużych roztworach leku ryba nie powinna długo pływać.

co ile dni w czasie choroby się podmienia wody?

Może nie bezpośrednio podczas samego leczenia, bo to zazwyczaj nie trwa bardzo długo. Po leczeniu, w akwarium ogólnym, mamy zwykle skok parametrów, zaburzony cykl nitryfikacyjny i inne cuda. Dzięki temu ryby często znowu łapią choroby i koło się zamyka. Wypadałoby po leczeniu mieć testy na związki azotu. Bez nich to jazda po omacku. ;)

Jeśli się ktoś nie boi to można spróbować nifurpirinol. Tylko trzeba by się do lecznicy zwierząt udać do weterynarza... Jeśli masz jakieś rybki bez łusek to lepsza u ciebie by była kąpiel krótkotrwała tak jak w przypadku abioseptyny w oddzielnym akwarium 2-2,5mg/1L przez jakieś 6 godzin. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...