Skocz do zawartości

roslinki do128litrowego baniak


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie szanowni użytkownicy tego forum w dniu dzisiejszym zwracam się do was z prośbą o dobór oraz zaproponowanie roslinek do mojego 128 litrowego baniaka .pomimo kilku błędów które popełniłem podczas zakładania akwarium czyli zakupie nie takich roślinek jakie powinno się używać w zbiornikach akwariowych oraz zniesmaczony obsługą w moich sklepach akwariowych na zasadzie pan kupi i później się martwi. i z tym problemem zwracam się do was specjalistów osób dłużej zajmujących się akwarystyką mających swoje spostrzeżenia którymi mogą się podzielić ze mną.

 

a wiec do konkretów zbiornik po modyfikacjach wystartował na początku kwietnia

 

zbiornik 128 litrów 80/35/45 czyli 128

podłoże żwirek rzeczny akwarystyczny o granulacji od 0,3 do 0.6

oświetlenie narva 2*18 wat 1150 lumenów barwa światła 5000 i 6500 dla roślin świecenie od 6 do 10 godz

nawozy to jbl kul gen oraz symfonia k2so4 1ml dziennie

nie posiadam co2 nie podaje co2 .

 

szukam roślin na 1,2,3 plan .

z obecnych roślin posiadam:

nazwy potoczne

 

paproć bolbitis 4 klacze .

echindorus hot peper

echindorus leopard

echindorus radicans - jedna z najlepszych i najładniejszych roślin w moim akwa

echindorus amazonica - umiera

echindorus oriental

spatyphylum wilisi

echindorus horizontalis

 

oraz jakaś trawkę o której nie wiem nic

subwastang pleche na kokosie

 

pierwszym moim typem nowej rośliny jest

 

nurzaniec

a resztę proszę was w doborze .co więcej większość roślin umiera gnije odpadają im liście wiec szukam zamienników roślin rosnących na tym podłożu z umiarkowanym oświetleniem bez nawożenia co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz jakaś trawkę o której nie wiem nic

subwastang pleche na kokosie

 

pierwszym moim typem nowej rośliny jest

 

nurzaniec

a resztę proszę was w doborze .co więcej większość roślin umiera gnije odpadają im liście wiec szukam zamienników roślin rosnących na tym podłożu z umiarkowanym oświetleniem bez nawożenia co2

 

 

subwastang pleche - czy nie chodzi ci o coś takiego : http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=3527 ?

 

Czyli szukasz roślin mało wymagających z umiarkowanym oświetleniem i bez co2 ? hmmm to zajrzyj tu: viewtopic.php?f=5&t=9355

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę popraw swoje posty - zdania zaczynaj z wielkiej litery i używaj polskich znaków, bo człowiek musi się domyslać o co ci chodzi:

paproć bolbitis 4 klacze .

 

...i dwa ogiery?

 

Czekam do jutra, inaczej ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę popraw swoje posty - zdania zaczynaj z wielkiej litery i używaj polskich znaków, bo człowiek musi się domyslać o co ci chodzi:

 

paproć bolbitis 4 klacze .

 

...i dwa ogiery?

 

Czekam do jutra, inaczej ostrzeżenie.

hahah straszysz mnie, takich portali jak ten jest mnóstwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah straszysz mnie, takich portali jak ten jest mnóstwo

To zarejestruj się na tych innych portalach, a nie bądź na forum którego regulamin, który to akceptowałeś przy rejestracji - łamiesz i masz głęboko gdzieś.

Tylko pamiętaj że obecnie praktycznie wszędzie przestrzega się zasad poprawnej pisowni, której to stosowanie jest wyrazem szacunku dla innych i swojego ojczystego języka. Strasznie ciężko czyta się posty pisane ciągiem, bez wielkich liter na początku zdania i z błędami ortograficznymi.

 

"Sory" - jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom. Nikt Cię tu straszył nie będzie, ale z takim podejściem nie oczekuj od nikogo pomocy. Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...