Jump to content

eheim

Recommended Posts

• Administrator

Do akwarium 40l chcesz dać filtr za 250 zł?

Żal Ci tyłek ściska?

Ja miałem 2213 w 54l. Rozwiercałem deszczownię, bo robił za dużą pralkę.

Do 40l jak już chcesz Eheima to daj 2211.

Żal Ci tyłek ściska?

Pytam się tylko, bo w sumie wystarczyłby jakiś mniejszy filtr a za taką kasę można postawić jakieś małe akwarium.

Po drugie skąd tylko agresji kolego? Jesteś adminem a sam na forum pokazujesz jak się nie powinno zachowywać.

Proszę o trochę szacunku i przemyślenia co się pisze.

• Administrator

Szacunek jest wtedy jak się nie zagląda komuś w portfel ;).

A żeby było na temat, dobry kubełek nawet do takiego litrażu na pewno będzie lepiej funkcjonował niż jakaś kaskada. Jego pojemność wpływa na ilośc złoża filtracyjnego. Sądzę , że spokojnie będzie można go wyczyścić pierwszy raz dopiero po roku użytkowania.

Dodatkowo nie zajmuje miejsca w akwarium, jak wewnętrzne. Oraz nie wisi obok niego jak kaskady. Do kaskad dochodzi wycinanie pokryw, a nie każdy chce to robić. Nie ukrywajmy: szpeci to wygląd zbiornika, a do tego bywaja potem problemy przy odsprzedaży osprzętu.

Lepiej sam się zastanów co piszesz Asperon bo widzę że jak Cię nawet admin pojedzie

to nie dociera.Pisz opinie a nie Off Topic i nie nabijaj postów.

Co do filtra ja też mam eheim 2213 i trochę przerabiałem deszczownię przy litrażu 54l bo wirowało zbyt mocno

trochę za silny jest 2211 byłby lepszym wyborem,pozdrawiam Grzesiek.

Każdy ma swoją definicje szacunku, ale ja na pewno nie pozwolę sobie na to agresję słowną wobec mnie i to jeszcze nie uzasadnią.

Lepiej sam się zastanów co piszesz Asperon bo widzę że jak Cię nawet admin pojedzie

to nie dociera.

A co admin to Bóg? I to właśnie jemu miałeś postawić piwo, jak ostatnio brakło Ci argumentów na PW i zacząłeś mnie straszyć?

Pisz opinie a nie Off Topic i nie nabijaj postów.

Jeśli to niby robię to czemu zaraz powtarzasz to za mną? Zresztą od mojego niby nabijania postów są moderatorzy i dobrze tego pilnują.

Co do tematu to nie lepiej było by już wziąć Eheim Classic 2213+ czy Eheim Classic 2213++, w cenie dużo się nie różnią a są mocniejsze i na pewno lepiej się nadadzą.

• Administrator

2213 jest za mocny do 40l. Skoro w 54l robił pralkę, to w 40l poprzewraca rośliny do góry korzeniami.

ps: szacunek? Nienawidzę zaglądania w czyjś portfel. Nie ukrywałem tego nigdy. Jeżeli chce taki kupić to go na niego stać i tyle. Tekst o drogim filtrze jest "trochę" poniżej krytyki! Jeżeli ma kasę to nie da nawet 2080 tam. To jego pieniądze, on je zarobił i on je wyda na to, na co uważa.

Jeżeli masz jakis problem do mojej wypowiedzi to pisz na PW. Forum nie jest miejscem do awantur. Kolejne jedno zdanie nie na temat i będzie ostrzeżenie.