Skocz do zawartości

Co zrobić?


Maczugs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie udaje mi się wygrać z glonem (okrzemki), wykończył mi parę roślin i teraz nie wiem czy kupić nowe rośliny czy najpierw pozbyć się glona? Boje się że z nowymi roślinami zrobi to samo...

Nie wiem co robić....

Po co dokupywać nowe jak okrzemki mogą ci to samo zrobić z tymi nowymi?? Pozbądź się najpierw okrzemków.

Jakimi metodami próbowałeś się ich pozbyć ??

Tu masz coś o zwalczaniu okrzemków: http://bubble-world.pl/okrzemki.htm

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zmniejszyłem oświetlenie do 10h na dobę. I raczej to nie skutkuje. Moje akwarium zostało założone rok temu a ten glon zazwyczaj pojawia się w nowo założonych. Pojawił się po zmianie świetlówek z 15W DO 18W

A co z podmiana wody u Ciebie ? Może podmieniasz za dużo, albo wymieniasz całą i dlatego zbiornik ciągle na nowo "dojrzewa". U mnie też był wysyp tego badziewia, ale podmianki wody + otoski = szybko i bezpowrotnie załatwiony problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zmniejszyłem oświetlenie do 10h na dobę. I raczej to nie skutkuje. Moje akwarium zostało założone rok temu a ten glon zazwyczaj pojawia się w nowo założonych. Pojawił się po zmianie świetlówek z 15W DO 18W

A co z podmiana wody u Ciebie ? Może podmieniasz za dużo, albo wymieniasz całą i dlatego zbiornik ciągle na nowo "dojrzewa". U mnie też był wysyp tego badziewia, ale podmianki wody + otoski = szybko i bezpowrotnie załatwiony problem.

Może i za dużo podmieniałem wody, czasami co 2 dni.

A co ile dni powinno się podmieniać wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nowych roślin nie obawiał się. Sam miałem problem z okremkiem, ale ciągle sadziłem nowe rośliny. Na początek dałem Hydrophilę diformis - ona bardzo dobrze rosnie i jak puszczała nowe pędy obcinałem i sadziłem obok. Przez kilka tygodni liście na dole miały glony, ale obcinałem i dodawałem nowe rośliny - Saggitarię, Egerię densa, Valisnerię, Heterantherę... Teraz zarosło wszystko, a po okrzemkach na liściach ani śladu, od czasu do czasu jeszcze sladowe ilości pojawiają się na kamyczkach, ale tam grasują otoski :) Po miesiącu dodałem bardziej wymagające rośliny i też rosną i żadna roślina mi nie padła. Dużo roślin absorbują dużo pokarmu i odbierają go okrzemkom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...