Jump to content
Sign in to follow this  
Gregor002

Temperatura wody ?

Recommended Posts

Grzałkę mam ustawioną na 22/23 stopnie C termometr w akwarium pokazuje 25s.C Czy tak jest prawidłowo ? Grzałka z termostatem 50W

Albo termostat nawala w grzałce albo termometr źle pokazuje a jaki termometr masz naklejany na szybę czy rtęciowy ?

Może to być spowodowane tym, że to oświetlenia w jakiś sposób wpływa na temperaturę wody. Napisz nam jaki to litraż, jakie oświetlenie itp.

dziś kupiłem termometr jest on z przyssawką do szyby, na dole ma czarne, później czerwone kuleczki no i słupek czerwony wskazuje temp. nie wiem jaki to jest :/

60l akwa oświetlenie hmm... a więc tak pokrywa jest zrobiona z drewna, samoróbka, świetlówka przez całą długość akwa Philips 18W

No świetlówka troszkę się nagrzewa zawsze ale nie wiem czy aż tak żeby o tyle stopni wodę podgrzać :D Może kupiłeś felerny termometr ?

No to jeżeli chcesz sprawdzić czy jest to wina grzałki musisz albo kupić nową albo pożyczyć od kogoś i przetestować :D

jak tylko będę dysponował jakimś groszem to kupię :) myślę, że 25s. C to nie jest jakaś wygórowana temp.

najpierw sprawdzę może termometr, będzie to tańsze :] wcześniej miałem ustawioną temp. grzałki 24s. C i było 26 na termometrze, koło południa skręciłem na 22s.C i termometr trzyma 25s.C

A takie pytanie jaką temp masz w domu ???

w domu... nie wiem :] termometr z pokoju wyniosłem do szklarni :D ale na pewno nie jest ciepło biorąc pod uwagę dzisiejszą temperaturę na zewnątrz (małopolska) okno mam uchylone cały dzień a rybki są od niego po ukosie około 2, 3metry

A ja powiem tak.Mam takie samo akwarium temperatura w pomieszczeniu normalna pokojowa 21C

lub nieznacznie wyższa.Grzałki nie używam w pokrywie mam 3 świetlówki sera 15w i na dotyk nie są gorące

raczej letnie.Mimo że nie mam grzałki woda ma temperaturę 25C jak u autora z tym że mam 3 świetlówki

choć sądzę że ich ilość nie ma większego znaczenia to tylko kwestia czasu i tak nagrzewając się do maksimum podgrzewają powietrze

które ogrzewa wodę idąc w tym kierunku myślę że temperatura nie chce spaść z powodu świetlówek.

Wyciąg grzałkę i sprawdż czy temperatura spadnie poniżej 25C.

Co ważne w jakim miejscu masz grzałkę i termometr?

Tak wg. to sprawdź czy termometr nie ma przerwanej rtęci (to czerwone),

sprawdź temperaturę w pokoju

sprawdź grzałkę

tak na marginesie to uważam, że albo jesteś z jaskini albo u cb. panuje jakieś zacofanie (jeśli masz jakieś 9 lat to sory) bo nie wiedzieć jaki masz termometr szook. Jeśli Cię uraziłam to przepraszam, ale takie jest moje zdanie. :))

W dużym skrócie:

Jak masz możliwość sprawdź termometr - czyli tak jak pisałeś masz jakiś inny w szklarni więc daj je kolo siebie (nie do wody tylko na zewnętrznej..) Jeżeli temperatura na obydwu będzie taka sama, a na 99% będzie, znaczy że twoja grzałka jest rozkalibrowana. W skrócie olej to i ustaw temp ręcznie według termometru. Często jest tak że na grzałce ustawimy np 27 st a na termometrze będzie 26 st. Należy brać tylko i wyłącznie pod uwagę parametry z termometru... z dobrego termometru.

W grzałce masz termostat czy osobno??

Wydaje mi się ze masz trefny termostat to szybko pada jeszcze w zależności od firmy. Termometr rzadko jest trefny chyba ze przez okno wpada światło około pól dnia to wtedy na termometr podniesie rtęć tak wysoko. Przyklej termometr w inne miejsce.

Teraz patrząc na termometr temp. wynosi 24,5s.C a świetlówki nie palą się już z 10godzin, Termometr jest obok filtra (który znajduje się na prawej bocznej ściance) 2cm od górnego poziomu wody (oczywiście w wodzie), grzałka jest obok lewej bocznej ścianki czyli bardzo daleko od termometru.

Nie ma przerwanej rtęci, temperatura w pokoju to co najwyżej w tej chwili 15s.C całą noc otwarte okno (uchylone) a na zewnątrz jest 4s.C Słuchaj mam 21lat ale jakoś nigdy nie miałem okazji się dowiedzieć jaka jest różnica między alkoholowym a rtęciowym termometrem, więc wybacz ale nikt nie jest wszystko wiedzący, wystarczy mi że wiem co to termometr ;) a po za tym ja już od dawna korzystam z elektronicznych, tylko w sklepie nie mieli na allegro trzeba długo czekać, a ja miałem podejrzenia, że coś jest nie tak więc potrzebowałem szybko termometr.

Całkiem możliwe, skręcę teraz grzałkę, później sprawdzę czy spadła temp. i porównam termometry jak mówisz (teraz nie będę budził domowników :]

)

Termostat w grzałce, możliwe akwa od kumpla kupiłem, więc grzałka napewno ma troche lat... :/ akwa stoi raczej z dala od mocnego światła.

Ok skręcę teraz grzałkę i za godz. zobaczę na temp. będę wiedzieć czy w ogóle można coś ustawić... później sprawdzę termometr.

Słuchaj mam 21lat ale jakoś nigdy nie miałem okazji się dowiedzieć jaka jest różnica między alkoholowym a rtęciowym termometrem, więc wybacz ale nikt nie jest wszystko wiedzący, wystarczy mi że wiem co to termometr ;) a po za tym ja już od dawna korzystam z elektronicznych, tylko w sklepie nie mieli na allegro trzeba długo czekać, a ja miałem podejrzenia, że coś jest nie tak więc potrzebowałem szybko termometr.

Nie oto chodziło i nie mam do ciebie jakich kol wiek pretensji ja poprostu chciałam żebyś napisał jaki:

Albo termostat nawala w grzałce albo termometr źle pokazuje a jaki termometr masz naklejany na szybę czy rtęciowy ?

Odrazu dodam, że naklejany jest mniej dokładny :)

Ale, jak już z wcześniejszego postu wynika masz rtęciowy

Albo termostat nawala w grzałce albo termometr źle pokazuje a jaki termometr masz naklejany na szybę czy rtęciowy

Odrazu dodam, że naklejany jest mniej dokładny :)

Ale, jak już z wcześniejszego postu wynika masz rtęciowy

Wiem że mniej dokładny dlatego się pytałem ;)

Wiem, ale Gregor002 wtedy nie odpowiedział więc ponowiłam to pytanie ale nie dość jasno. Natomiast 03.05.2011 04:53 Gregor002 napisał:

Teraz patrząc na termometr temp. wynosi 24,5s.C a świetlówki nie palą się już z 10godzin, Termometr jest obok filtra (który znajduje się na prawej bocznej ściance) 2cm od górnego poziomu wody (oczywiście w wodzie), grzałka jest obok lewej bocznej ścianki czyli bardzo daleko od termometru.

Więc wiadomo jaki ma, ale chodziło mi naklejany czy rtęciowy, a nie alkoholowy czy rtęciowy. :)

Posłuchaj jeśli mogę się spytać z jakiej firmy masz tą grzałkę?

Nelus spoko luz ;) gość wczoraj w Tesco mi o jedno piwo dowód sprawdzał :P hehehe

Termometr nie ważny..... Stłukł się :/ Na całe szczęście z dala od akwa... przy sprawdzaniu czy dobrze wskazuje...

Grzałka jakaś firma aqua coś tam chyba, ale jak będę w domu to sprawdzę dokładnie i napiszę. Na pewno firma Polska

[edit]

Model i Firma grzałki to: Aquael aq-50

Gost: Nie pisz posta pod postem edytuj je, pisownia!

Witam. U mnie ten sam niby problem: akwarium 112 grzałka 150 z termo i tak. Termo nastawione na 28 stopni a woda w akwarium 26 stopni. Od razu dodam że woda ma stałą temperaturę 26 stopni więc mi to nie przeszkadza. Po prostu biorę poprawkę o 2 stopnie jakby coś. Więc nie ma problemu. Pozdrawiam

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this