Skocz do zawartości
marczelucha

Wysoki poziom NO2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, po wczorajszej podmianie wody(odstanej 24h) nagle wzrosło mi NO2. Prawdopodobnie to przez filtr, z którego wyleciały wszystkie śmieci jak go chciałam odkleić od akwarium. Czy ktoś wie jak mam to robić należycie????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na czas podmiany wody wyłączam filtr z prądu. Jak odleję część brudnej wody z akwa to rozbieram filtr na części i każdą z nich porządnie myję właśnie w tej brudnej wodzie. Potem wkładam czysty filtr do akwa, i wlewam nową wodę. Dopiero teraz włączam filtr z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja też wyłączam filtr z prądu, ale jak go próbuję odkleić od ścianki akwarium to wszystko wypada. Czy ktoś ma pomysł jak to zrobić żeby nic się nie wydostało z filtra?????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a sprawdzales jakie masz stezenie no3 w dolewanej wodzie? bywa ze jest dosyc duze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja szybko podstawiam wiaderko i większość "syfu" udaje się wyłapać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. dzięki jest to też jakiś sposób.

A czy nic nie będzie rybkom jeśli dzisiaj wymieniłam im kolejne 30% wody odstanej bez dodatku żadnej chemii,czy to powinno obniżyć poziom NO3????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że tak. Poza tym jak się regularnie czyści filtr to aż tyle syfu nie powinno być :) Jeśli masz miejsce w filtrze to daj dodatkowo np. ceramikę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety po wymianie kolejnej ilości wody, wysoki poziom NO2 nadal się utrzymuje. Jak narazie rybki czują się dobrze.

Czy mam dodać np. Sera toxivec??????

Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie dodawaj, to nie pomoże, rób podmiany nawet codziennie nie daj NO2 przekroczyć poziomu 0,2. W pierwszym poście było pisane o NO3 więc o jaki parametr chodzi. Jaki to jest filtr ,jakie akwarium oraz obsada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak pomyliłam się, chodziło o NO2,które jest ciągle wysokie, NO3 zmalało. Testy JBL.

Jest to akwarium szpitalne (30 l, filtr Hailea BT 400, grzałka Hailea 50W),bo drugie właśnie jest w 17 dniu dojrzewania po restarcie.

Obsada 3 skalary(małe), 2 gupiki, 3 danio koralowe.

Zastanawiam się czy robić jutro kolejną podmianę wody????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rób podmiany tak często jak zajdzie potrzeba, czyli gdy NO2 przekroczy poziom 0,2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi