Skocz do zawartości

O co chodzi w tym dziale?


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

 

Czy nadal bawicie się w to EXIF czy jakos tak?

 

Nie chce kupować nowych akumulatorów, a po wyłączeniu aparatu resetuje mi się data i godzina.

 

Myślę, że zasady są zbyt scisłe... Rozumiem zdjęcia z "szafy" - po to jest moderator tego działu, by sprawdzać czy wszystko jest oki, ale jeżeli nikt takiego zdjęcia nie widział, to dodatkowo sprawdzanie EXIF dyskwalifikuje wielu ludzi, którzy mają identyczny problem jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z drugiej strony: moderator nie jest od tego, żeby siedział i godzinami przeglądał galerie w poszukiwaniu fotki.

 

Ustawienie daty to minuta roboty.

 

A jakieś "szybkie" kontrole fotek musimy mieć. Pierwsze to exif właśnie. Jak się nie zgadza to fotka "wypad".

Na wielu konkursach, stronach itp jest to praktykowane. Chyba lepiej, że sami to sprawdzamy. Niż mielibyście za każdym razem podsyłać na meila pełen rozmiar fotki.

Nie czarujmy sie Pley. Ale na forum co chwilę jest jakiś "przekręt". Czy to galeria z czyimiś fotkami, czy wklejone tutaj zdjęcia z google.

Konkurs ma formę zabawy, jednak są pewne zasady.

Ciebie np, znam. Wierzę że zdjęcie jest Twoje. Ale jak raz tak zrobię, to potem usłyszę: bo Pley mógł a ja nie.

Dlatego sprawdzamy każda fotkę i nie ma dyskusji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Coś takiego już chyba było ,ale zaproponuje jeszcze raz co miesiąc jest dawany temat na zdjęcia i później wstawiana ankieta 3 pierwsze zdjęcia z ankiety przechodzą dalej i po 12 miesiącach ( w sumie mamy 36 zdjęć) głosujemy na najlepsze zdjęcie roku .( to tak jakby te wszystkie konkursy co były zlepić razem trochę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Fotka ma być zrobiona po terminie podania tematu.Nie dajemy zdjęć z "szuflady". Nie dajemy zdjęć z internetu! Zdjęcie robimy samodzielnie !!

.

 

Ruch w zabawie jest bardzo niski (tak naprawdę to jest brak ruchu) właśnie ze względu na tą zasadę, a dokładnie "Nie dajemy zdjęć z "szuflady" - gdyby można było dawać zdjęcia z szuflady to na pewno ktoś by się zgłosił.

 

Wiadomo, że kradzione fotki nie mają prawa bytu, ale osobiście nie widzę problemu w zdjeciach robionych w innym terminie. Przecież to tylko zabawa. Niech moderator to przemyśli, bo ludzie mają dużo fajnych fotek i pomysłów, ale nie bawią się w tą zabawę bo dane exif sie nie zgadzaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również jestem za ! :)

 

Pomysł jak najbardziej przydatny.

Czasami np. komuś się dajmy na to sprzęt popsuje , brak czasu, przebywanie poza domem itd. itd. i już nie ma możliwości udziału w tym konku. Zdjęcia 'w szufladzie' zawsze jakieś się znajdą więc to jest pewne.

 

Zabawa musi w końcu się rozwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Pley-a został przegłosowany przez moderatorów w dziale.

Zmieniłem regulamin tego działu.

Można pokazywać zdjęcia z "szuflady".

Moja osobista prośba.

Jak byście mogli wstawiajcie zdjęcia z zewnętrznych serwerów (w linkach), nie w załącznikach.

Ułatwi to mi trochę pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...