Skocz do zawartości

Jakie dokupić rybki - 60l


Gregor002
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bocji nie chcę oddawać :/ co ja zrobię potem ze ślimakami, teraz jest ich o wiele mniej...

To jest krótkowzroczność. O tym że ślimaki powrócą po oddaniu było wiadome nawet przed jej kupnem, wystarczyło poczytać.

Oddaj biedną, stadną, bocję, która w naturze dorasta do 30cm, a kup sobie helenki. One przetrzebią całą populacje tych "szkodliwych" ślimaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te helenki to drogie są ? w przeciągu kilku miesięcy mam zamiar nabyć dużo większe akwa...... dlatego chciałbym zostawić tę Bocję... To jest tak na razie mam na próbę małe akwa, chcę zobaczyć czy podołam itd. jeśli będzie ok to w ciągu kilku miesięcy zakupię przynajmniej 240l i rybki pójdą do dużego akwa, a jeśli nie to zlikwiduję je, a rybki oddam. przez 2, 3 miesiące nic im nie powinno być ludzie bocje trzymają w mniejszych akwa, po za tym jaka jest szansa, że bocja trafi do większego akwa... może trafi do 50 lub 60l i pozostanie tam na zawsze... a ja będę dokładać wszelkich starań, aby dać im większy dom, jeśli się nie uda to ją oddam.

Chyba, że jest ktoś z okolic Tarnowa to chętnie oddam Bocję w dobre ręce nawet już, bo do sklepu jak mam oddać to wolę trzymać ją w tych 60l !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dorasta do 30cm tylko w warunkach naturalnych, a w akwarium nie widziano większych niż 20cm

Większe niż 20cm też występują w akwariach. Kwestia tego że ryby rosną przez bardzo wiele lat i trudno o takie egzemplarze. Nawet do 240l nie bardzo.

 

Zerknij:

http://www.loaches.com/species-index/ph ... age_medium

http://www.loaches.com/species-index/ph ... .jpg/image

http://www.fishkeeper.co.uk/images/data ... %20800.jpg

http://www.vergari.info/sites/default/f ... Turner.jpg

Ta druga ma prawie 30cm. No ale takich w akwariach nie widziano i nawet najstarsi Indianie o nich nie słyszeli. ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest dość mocne :] ale zobacz jaki zgniot mają w tym ostatnim zdjęciu... już lepiej ma moja w 60l :/ Teraz jest dość mała, więc spoko jest, jeśli będzie na tyle duża, że będzie już jej ciasnawo to na pewno ją oddam. Puki co nie ma źle, na pewno lepiej niż w sklepie, a zawsze może trafić gorzej.... akwa kula ehhh słyszałem niedawno dzieci (ok 5lat) dostały na jakąś okazję kulę z rybkami... porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn...jedna bocja nie potrzebuje tak dużego akwa, ale jak wspomniano wcześniej jest ona rybą stadną, a stado potrzebuje przestrzeni.

Oczywiście, że jedna nie potrzebuje takiego akwarium, ale ona jest stadna i już to uwzględniłem.

 

ale zobacz jaki zgniot mają w tym ostatnim zdjęciu... już lepiej ma moja w 60l :/ Teraz jest dość mała, więc spoko jest, jeśli będzie na tyle duża, że będzie już jej ciasnawo to na pewno ją oddam.

No, ale im dłużej jest w takim akwarium to bym bardziej jest narażona na karłowacenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest dość mocne :] ale zobacz jaki zgniot mają w tym ostatnim zdjęciu... już lepiej ma moja w 60l :/

Tamten baniak to >500l. ;)

na pewno lepiej niż w sklepie, a zawsze może trafić gorzej....

Zawsze mogła też trafić lepiej. W niektórych sklepach miałaby dobrze, a przynajmniej lepiej niż jedna sztuka w 60l. Te rybki są wybitnie stadne. Bardziej np. niż neony czy razbory. Ilość rybek w stadzie przekłada się bezpośrednio na ich samopoczucie i zachowanie. Skoro na większą ilość rybek nie możesz sobie pozwolić, to na Twoim miejscu poszukałbym - nie sklepu, ale innego akwarysty który ma duży baniak i przyjmie rybę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...