Skocz do zawartości

[180-200l] Akwarium ogólne


yaroopl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym niedługo założyć sobie z żoną akwarium.

 

Miałem kiedyś w dzieciństwie akwaria (około 24 litry a potem 60-80), teraz wiem że robiłem przy nich dużo błędów.

Chciałbym dobrać przemyślaną obsadę do akwarium, żeby rybki nie miały zbyt ciasno.

 

Jak na razie planuje coś takiego (na razie wolę rozpatrywać mniejsze akwarium, do większego można zawsze coś dołożyć):

- Neon Czerwony / Inesa (20 szt.),

- Pielęgniczka Kakadu (1 samiec + 3 samice),

- Bystrzyk Ozdobny (Minora) (10 - 12 szt.),

- Kirysek Panda (8-10 szt.),

- zbrojnik niebieski, czyli chyba zwykły glonojad (2 szt.).

 

Starałem się dobrać rybki ze względu na występowanie w środowisku naturalnym - tutaj Ameryka Południowa.

Jeżeli można dorzucić parę Neonów to byłoby fajnie.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Czy przy innych pielęgniczkach jest ta sama zasada dotycząca doboru samców i samic?

 

W akwarium planuje umieścić standardowo:

- filtr wewnętrzny z filtracją mechaniczną i biologiczną (chyba firmy Aqua-szut),

- grzałkę z termostatem,

- pokrywę z dwiema świetlówkami (normalnymi, żadnych specjalistycznych),

- podłoże ziemia ogrodowa + żwir drobny (ciemny kolor).

 

Co do roślin to jeszcze się nie zdecydowałem - muszę trochę pojeździć i popatrzeć co u mnie w mieście będą sensownego mieli.

 

Czy ww. rybkom nie będzie przeszkadzał np korzeń? Ze względu na kiryski pasuje unikać kamieni o ostrych krawędziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, przy akwarium 200L możesz przyszaleć. Ja bym proponował coś większego, no ale ja akwarium już mam, a tam, to co chcę. A więc co do obsady:

- Neon Czerwony (20 sztuk) - dobrze.

- Pielęgniczka Kakadu (1 samiec + 3 samice) - dobrze.

- Bystrzyk Ozdobny (10 - 12 szt.). Ja bym polecam zamiast tego Zwinniki Czerwonouste, tak z 8.

- Kirysek Panda (8 - 10 szt.). Znowuż tutaj polecam Kiryśniki. Tak ze 3. Większe i będą równoważyły kolorystykę.

- Zbrojnik Niebieski (2 szt.) - dobrze.

- Pielęgnica Razmireza / Agassiza (1 samiec + 3 samice). Drugi harem Pielęgniczek.

 

Jeśli akwarium 200 litrów (radzę wziąć jak największe), to nie obędzie się bez filtra zewnętrznego - polecam Tetra Ex 700.

Podłoże - nie wiem, nie czytałem.

Rośliny - na Allegro są tanie w pakietach, ale musisz wybrać dobrego sprzedawcę. To tyle. Jakby co, proszę pytać tutaj, lub na PW.

 

P.S. Polecam dwa korzenie bryłowe (takie w kupie) i jeden długi, a wąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...