Skocz do zawartości

Jakie pielęgnice?


Gość pawelhodowca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelhodowca

Dobrze więc neonki odpadają, ale jest jakaś inna ryba stadna z CZARNYCH WÓD która będzie mogła być z pielęgnicami.

Może prążenica marmurowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Dobra a teraz powiedzcie mi jakie PIELĘGNICE są z BW (CZARNE WODY) i nadają się do 200L.

Wiem że stamtąd są skalary i paletki.

Chciałem pielęgnice typu meeka czy miodowa lub akara z mar. no ale niestety one nie są z BW czy może się mylę?

 

Dzięki i przepraszam że jestem taki dociekliwy, ale nie mam zbyt dużego pojęcia o pielęgnicach... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że żeby miały komfortowo to nie więcej niż 2 -3 pary (mówię tu o dużych, dorosłych osobnikach, bo na początek jak w przypadku innych pielęgnicowatych dobrze mieć więcej, żeby się podobierały). A do tego duże (docelowo) neony, które jak będą rosły ze skalarami może nie skończą jako przekąska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

ja mam akry z maroni i do tego pielegnice plamookie/ severum/ jest ok

Jeśli mogę wiedzieć to w jakim akwarium (litraż) i czy to są czarne wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czarnych wód jeszcze, ja mam wodę twardą i zasadową w kranie więc zrobienie takiego biotopu wymagałoby pewnych starań, jeśli masz wyjściowo dobrą wodę to oki, ale jeśli nie, to bym się poważnie zastanawiał czy będę w stanie zapewnić odpowiednie warunki co utrzymania takiego biotopu. Ale jeśli tak to trzymam kciuki i czekam na foty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

i jak dobrałeś już coś?

Ja trzymam średniej wielkości prary seyko, zebry, salivini, mekki i ellioti:) no sobie radzą elegancko:)

Jakie duże masz akwarium?

 

Myślę że możne zrobię tak:

6 sztuk jednego gatunku pielęgnic

albo

4 skalary i 2 miodowe

lub

6 skalarów

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

kup se 4-5 papuzich i jakiegoś glonojada :D

Glonojady będą dwa. Papuzie mi się nie podobają a poza tym nie są z BW, już wcześniej pisałem. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...