Skocz do zawartości

Jakie pielęgnice?


Gość pawelhodowca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelhodowca

Jakie pielęgnice poradzicie do czarnych wód, akwa ok. 200L

Chcę jakieś 2-3 pary dużych...(raczej takich pokojowych)

Czy wtedy będę mógł dołożyć jeszcze małe pielęgniczki jak np. Kakadu? A i jeszcze neonki?

 

Z góry dziękuję... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Razmirezki,Naskalniki Kędzierzawe, i chyba Lirniczki

Pytam się o duże pielęgnice a nie pielęgniczki :) np.mekka, miodowa... (3 gatunki które mogą być ze sobą podajcie)

Czy do tych dużych pielęgnic można dać kakadu?

 

(odpowiedzcie na moje pytanie! :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Akara z Maroni x4 (ok. 10cm) (sam żałuję że ich nie mam), Pielęgnica Miodowax4 (do12cm) (straszne tchórze, przegania je nawet malutka samica barwniaka;P) no i może parke barwniaka czerwonobrzuchego po prostu.

Nie za duża ilość tych pielęgnic do 200L? Akara 2x, Pielęgnica miodowa 2x Może mekka 2x? I chcę jeszcze kakadu lub agassiza?

Barwników nie chcę...

Podoba mi się jeszcze: skośnopręga, eliotti, severum, sajica i Cichlasoma Salvini ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Podoba mi się jeszcze: skośnopręga, eliotti, severum, sajica i Cichlasoma Salvini ;)

Możecie mi powiedzieć czy te pielęgnice należą do agresywnych czy nie? I coś w ogóle o tych gatunkach powiedzcie...

 

Czy do pielęgnic można dać neonki jeśli tak to ile? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki do pielęgnic, no nie polecałbym wiem że neonki daje sie do paletek ale do innych pielęgnic raczej nie.

 

skośnopręga jest juz całkiem spora, byłaby największa z tej gromadki wymienionej wczesniej, ale agresywna nie jest.

 

a reszty nie znam. musisz poszukać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

a może tak: p. Meeka x4 i kakadu (2+1)?

meeki mogą zjadać neonki

Mówię kolejny raz: chcę mieć 3 pary (2+2+2) RÓŻNYCH pielęgnic, ale kakadu ok.

EDIT:

Mam nowy pomysł :D

Czy mogę dać 2 skalary i jeszcze ze 2-3 parki innych pielęgnic do 200 L (czarne wody)?

Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy pomysł :D

Czy mogę dać 2 skalary i jeszcze ze 2-3 parki innych pielęgnic do 200 L (czarne wody)?

2x miodowa, 2 x sajica, 2 x meeki np.

salvini jest agresywna, severmum dość duża, eliotti podobno łagodniejsza od meeki ale trudno dostać. A ze skalarów bym zrezygnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Dzięki, twoja wypowiedź najbardziej ze wszystkich mi pomogła :)

Czy mogę dodać do tego z 20-30 dużych neonek?

Myślałem jeszcze o kakadu (1+2)?

P.S. Czy te pielęgnice dostanę we Wrocławiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, że wszystkie łącznie z Kakadu są terytorialne, więc musi być taka powierzchnia dna i tyle kryjówek żeby czuły się komfortowo i nie tłukły się cały czas. Co prawda widziałem mocno przerybione zbiorniki gdzie był taki tłok, że chyba zaniknął w rybach instynkt terytorialny i nic się poważnego nie działo, ale raczej nie o to chodzi. Jak kupisz młode ryby to pewnie neony długo się uchowają ale prędzej czy później zaczną być konsumowane.

 

Może być pewien problem z kupieniem bo w sklepach (przynajmniej w Wawie) raczej rzadko bywają ostatnio... albo słabo szukałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duch rośnie bardzo duży i też może potraktować pielęgniczki czy inne małe ryby jako pokarm. Nigdy nie miałem do czynienia z tą rybą więc się wypowiadać nie będę jak się dogada z pielęgnicami. Żeby dobrać pary musisz mieć na początek kilka sztuk bo u maluchów nie ma mowy o odróżnieniu płci więc i tak będziesz miał sporo do oddania jak zaczną dorastać. Pielęgniczki możesz kupić a potem się zobaczy, najwyżej oddasz znajomemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - zastanow sie czy chcesz miec akwarium czy cyrk? Twoim zadaniem jako akwarysty jest dbalosc o godne zycie, wygode i bezpieczenstwo ryb, ktore bierzesz pod swoj dach. A ty myslisz tylko o sobie jak narazie. Nie mozesz miec w akwarium wszystkich gatunkow jakie ci sie podobaja. Chyba, ze jestes sadysta i bedzie ci milo patrzec jak sie zagryzaja nawzajem.

Moze zanim zadasz kolejne glupie pytanie poczytaj troche o pielegnicach, ich zachowaniach i preferencjach, głownie pokarmowych (male ryby ławicowe).

Nikt na tym forum nie zgromadzi za ciebie wiedzy akwarystycznej, ktorej nie posiadasz.

Zacznij sie troche douczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...