Skocz do zawartości

Co to za rybka???


Rekomendowane odpowiedzi

Kto jest w stanie zidentyfikowac mi nazwę tej Rybki??? Dostałem ją od koleżanki zyje juz od ponad roku w moim akwarium i ciągle zastanawiam sie co to za rybka, kolezanka tez niewie jak się zwie :( w zoologicznym tez nie spotkali sie jeszcze z taka rybka ;( Jest na prawde malo wymagająca tylko duzo je :) Bede bardzo wdzięczyny za pomoc. Z góry dzieki :)

post-9320-13685163797896_thumb.jpg

post-9320-13685163798471_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyczna złota rybka, nie welonka!

Złota rybka, karaś złocisty.

Na tym ja się znam, bo jestem fanką welon, a czytając o welonach chcąc nie chcąc czytałam też o karasiach.

Podaj warunki w jakich go trzymasz, a ja powiem co trzeba ewentualnie zmienić.

I obsadę podaj!

One żyją 30 lat, więc wiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regus, oczko jak oczko, ale w zimie do akwa plusk ;) !

Nie koniecznie do akwarium , karaś dobrze znosi niskie temperatury , mój znajomy na takie w oczku dość znacznych rozmiarów ( nadające się na patelnię ;) )

i zimą trzyma je w oczku i nic im nie jest , ważne aby miały stały dopływ tlenu i aby całkowicie woza nie zamarzła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 30L

Temperatura 23' C

Obsada: 5 kardynałkow i 3 Gupiki mam zamiar dokupić jeszcze welona ale podobno strasznie brudzi akwarium :(

 

Edit:

A co do oczka wodnego to kolezance reszta pozamarzaly tej zimy :( szkoda mi tych rybek bo naprawde wydają się spokojne :)

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyczna złota rybka, nie welonka!

Złota rybka, karaś złocisty.

 

Żeby było śmiesznie, welonka to karaś, welonka to złota rybka, ale karaś to nie koniecznie welonka. :P

Obsada: 5 kardynałkow i 3 Gupiki mam zamiar dokupić jeszcze welona ale podobno strasznie brudzi akwarium :(

Kardynałki potrzebują >50l.

Gupiki ok.

Welony, złote rybki, karasie. Absolutne minimum to 100l, ale powinny mieć dużo większe baniaki.

Rybka rozpoznana, o obsadę pytaj w odpowiednim dziale, zamykam.

szkoda mi tych rybek bo naprawdę wydają się spokojne :)

A mi szkoda rybek które rosną do kilkudziesięciu centymetrów, a są trzymane przez początkujących akwarystów, w baniakach których bok jest krótszy niż docelowe rozmiary ryby, którzy to nie mają pojęcia o konsekwencjach dla zdrowia i życia rybki przy takiej hodowli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...