Skocz do zawartości

Korzeń z lasu


soltyss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj w lesie znalazlem ciekawy korzen i chce go dac do akwarium. I tu pytanie do was czy nadaje sie on zebym go tam wsadzil. Jest z drzewa lisciastego(chyba na pewno), mial kilka kornikow czy cos takiego, i ma pare takich "tunelików" wygryzionych przez te robaki. Jest jeszcze nie dokonca obrany z kory musze go troche pogotowac to chyba latwiej zejdzie. Oto zdjecie

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też w zależności jaką masz obsadę. Napisz coś o tym. :geek::lol:

Nie sądzę, żeby to miało coś istotnego do tej sprawy.

 

Jeżeli korzeń nie jesy zgniły i jest z drzewa liściastego to ok.

Tylko wyparzyć wygotować itp, więcej info poczukaj na necie, jest tego dość sporawo.

 

Osobiście jestem przeciwna dawania do akwa czegoś z lasów pól i w ogóle tak z zewnątrz, ale jak ktoś lubi...

Spokojnie mój kolega też ma korzeń znaleziony przez siebie i jest już w akwarium i jest ok ;)

 

Oczywiście warto pamiętać, aby na początku kontrolować parametry wody, bo korzeń może coś pomieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń wygotuj kilka razy w wodze z solą i w czystej wodzie na przemian kilka razy pod rząd i powinien ci służyć przez kilka lat o ile jest z drzewa "twardego" takiego jak buk. Ja osobiście oprócz wyczyszczenia korzenia zrobiłem tak jak napisałem i było ok korzeń się ładnie prezentował przez kilka miesięcy ale potem go wyrzuciłem bo nie nadawał się do dalszej eksploatacji dlatego że był z drzewa "miękkiego" . Mam nadzieje że jakoś ci pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...