Skocz do zawartości

szukam dobrego i taniego specyfiku na glony


djmoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podmieniam co tydzień 10 litrów mam 112l akwa, nie nawoze niczym(tylk coś pod piaskiem kwarcwym ale już nie pamiętam co) moja obsada na 112l to 4 neonki :D i krewetki hhmm co jeszcze aha świecę ok 8,9 gdzin o różnych porach(pracuję na 3 zmiany) nie ma co2(kiedyś zrbiłam sama bimbrownię ale śmierdziało w domu winem i bałam się że zatruje rybki) ręcznie glony czyszczę ostrą gąbką co 2 tygodnie, nie odmulam ze względu na krewetki ale mam tylko 4 neonki(ogólnie syfu nie ma)

akwa nie stoi pod oknem, dodam że nie mam szczególnie glonów, tylko krasnorosty te czarne brody i pędzelkowate na brzegach liści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze ile wat oświetlenia masz.

 

Najprostszym rozwiązaniem będzie dołożyć zielska które szybko rośnie. Lub zakupić kosiarki ;)

Ja też pracuje na 3 zmiany. Kupiłem kiedyś programator czasowy i z niego korzystam. Tobie też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kosiarki powinny poradzić sobie z glonami w bardzo szybkim tempie. Ale nie wiem jak będzie wyglądało życie ich z krewetkami.

Kup 1 kosiarkę i obserwuj. Koszt u mnie za kosiarkę wynosi 3 -5 zł więc można zaryzykować.

A co do oświetlenia to polecam regularne palenie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 1 kosiarkę i obserwuj. Koszt u mnie za kosiarkę wynosi 3 -5 zł więc można zaryzykować.

Tak czy siak na kosiarki moim zdawaniem baniak za mały. Poza tym są stadne... Jak już to nadałyby się niektóre krewety. Amano powinno to zjadać.

 

U mnie nitki zjadały zmienniaki plamiste i molinezje podczas krótkich głodówek.

 

Poza tym polecam Ci ten artykuł:

http://www.roslinyakwariowe.pl/index.ph ... arium.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie kup dobowy wyłącznik czasowy.

Nieregularne oświetlanie baniaka ma bardzo duży związek z występowaniem glonów.

 

Ważne są też nie tyle same podmiany co pisał kolega wcześniej, tylko parametry a dokładnie stosunek NPK. Jak o wszystko zadbasz, to może i bez stworzonek zjadających glony się obejdzie. Lepiej likwidować skutki niż przyczyny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kup 1 kosiarkę i obserwuj. Koszt u mnie za kosiarkę wynosi 3 -5 zł więc można zaryzykować.

Tak czy siak na kosiarki moim zdawaniem baniak za mały. Poza tym są stadne... Jak już to nadałyby się niektóre krewety. Amano powinno to zjadać.

112l to nie taki mały baniak. Ale faktycznie krewetki amano powinny też dać sobie radę z glonami. Jednak spotkałem się z opinią jednej osoby z innego forum że jego amano nie interesowały się krasnorostami! Co innego krewetki z gatunku caridina serrata. Ale to tylko jego opinia. Ja się na skorupiakach nie znam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 amanki i w d*pie maja ogólnie glony :/ to mnie właśnie żdziwiło bo poto je kupiłam! wprowadziły się do kokosa (który zresztą był przeznacznych do małych strachliwych red chery :/) nikogo tam nie wpuszczają! a zamiast interesować się glonami siedzą albo łaża na kokosie albo w nim i tylko wąsami ruszają O_o mendy małe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja świecę od 10-22,nie mam wył czasowego a w tych godzinach mi po prostu najwygodniej.W ogóle im mniej chemii w akwarium tym lepiej.Też przy pierwszych problemach chciałem łapać za chemię,ale trochę tu poczytałem na forum i większość bardziej doświadczonych odradza,więc uznałem,że tak lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na 100% pewna że masz amanki? Różne rzeczy pod różnymi nazwami sprzedają w sklepach. Po tym jak widziałem labeo podpisane jako mieczyki nic mnie nie zdziwi.

 

Światło świeci się zazwyczaj 10-12h, ale skoro są problemy z glonami to świeciłbym jeszcze mniej. Kiedy świecić? Pełna dowolność, z tym że sugerowałbym zacząć wtedy gdy już jest całkiem jasno [o to łatwo], uwzględniając też to że np. wieczorem po pracy chcesz sobie pooglądać ryby.

 

Wyłącznik dobowy jeśli popiera jakiś prąd, to są to minimalne wartości. Więcej ciągnie chociażby filtr w baniaku.

Nie jest to rzecz bez której nie można prowadzić akwarium, ale jest to spore ułatwienie. Szczególnie dla osób mających nieregularny plan dnia. ;)

 

A i taka prośba ode mnie.

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewna że to amanki :P są wieelkie a te inne to takie malusie przy nich ;) (babaulti i red cherry do porównania) Ok będę edytować :) ja świecę średnio 8, 9 godzin wystarczy? Jak świecę więcej mój chop mnie ściga :P a co do świecenia może kupię to urządzenie, ale będę go używać tylko gdy mam na 2 zmiane bo wtedy zapalam o 5 rano a o 14, 15 już gasze :(

 

 

 

 

hee:D znalazłam programator analogowy :P on chyba nie pobiera prądu prawda??? http://allegro.pl/wylacznik-wlacznik-cz ... 41167.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację wszędzie jest chemia. Ale pomyśl troszkę co się z nią dzieje w akwarium. Wlewasz jakiś specyfik - powiedzmy zniszczył on glony ale czy się cały ulotnił - nie. Czyli zostały jakieś niechciane związki w akwarium. Po pewnym czasie lejesz inny specyfik np po to żeby mieć ładniejszy kolor wody. I teraz tak: pozostałe związki z 1 chemii mieszają się z związkami 2 chemii i pytanie co z tego wyjdzie?? Na pewno nic dobrego dla ryb.. Jak zdecydujesz się używać chemii to pamiętaj aby później użyć węgla aktywnego aby wyłapał ze niechciane pozostałości chemii.

 

Programator analogowy też pobiera delikatnie prąd.

 

Tyle wynosi miesięczny koszt twojego oświetlenia:

Z tego co pamiętam masz oświetlenie 2x18w czyli 36w

36W=0,036kW

10h x 0,036kW x 0,50zł x 31dni = 5,58zł opłata miesięczna - czyli powiedz chłopu że jak 2 piwa mniej wypije w ciągu miesiąca to akurat będzie na twój prąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...