Skocz do zawartości

Dziwna Choroba i inne problemy?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od 2 dni mam pewien problem.

 

Akwarium ma 4 tygodnie 126l., od 2 tygodni pływają rybki:

 

Obsada taka:

 

- Parka Pawiego Oczka

- Glonojad Syjamski

- 2x Kirys Panda

- 2x Kosiarka

- 15x Neon Inessa

- Parka Ramirez Gold

- 1x Krewetka Filtrująca

 

Niestety wczoraj padła mi ramirezka Gold, leżała na brzuszku na podłożu, tylko utrzymywała równowagę, oczka miała takie przekrwione.

Dziś zauważyłem identyczne zachowanie Gupika i też padł.

Wszystkie rybki mają powiększone brzuszki, nie wiem czemu, a nie karmie ich 2 dni. Na pewno nie są przejedzone, regularnie co tydzień odmulam dno i podmieniam wodę. Niestety testów nie robiłem bo strasznie drogie a obecnie brak kasy...

Niestety dziwnie mi śmierdzi z akwarium właśnie zdechła rybą jakbym trzymał w nim karpie.

Kolejny problem to ciągle czarniejąca folia którą obkleiłem obudowę, oby lepiej odbijała światło.

Czy może mieć to jakieś powiązanie? Proszę o pomoc w tej sprawie, jestem początkujący i nie wiem jak to ogarnąć, wydałem kupe kasy na sprzęt itp, a po 4 tygodniach dostaje kopa i odechciewa mi się wszystkiego... ehh.. Help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydałem kupe kasy na sprzęt itp, a po 4 tygodniach dostaje kopa i odechciewa mi się wszystkiego... ehh.. Help.

No... i o to chodzi. Niestety nakłady finansowe nie zawsze mają odzwierciedlenie w późniejszym "działaniu" akwarium. To że padają ryby nie musi świadczyć koniecznie o problemie w zbiorniku. Odsetek kupionych i za chwilę padłych ryb jest statystycznie dość duży. Niestety chcąc ocenić sytuację musisz zainwestować jeszcze trochę, żeby mieć jakąś tam pewność, że to nie Twoje błędy wpływają na to co się dzieje. Właściwe postępowanie z akwarium + testy jakości wody to podstawa do oceny całości sytuacji. Jak już tu nie raz pisano... akwarystyka tylko dla cierpliwych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to może mieć związek, ale na początek załóż temat w dziale obsady tak ktoś pomoże Ci skorygować obsadę, bo jest trochę nie tak.

Np. Śmierć Ramieraz może być spowodowane tym, że dobrała Ci się parka i zabiły nie potrzebną rybkę...

Co do gupika to np. samiec mógł zagnoić samiczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...