Skocz do zawartości

Jakie GH dobre dla moich ryb?


yodaniel17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jest to w mg/l czyli 1 to już dawka śmiertelna. Tylko że to testy paskowe,a one są nie dokładne kup tak jak ci radziłem JBl kropelkowe wtedy sprawdź . Tam górny poziom skali to 1 mg/l

 

Co do tych podmian bezpieczny poziom dla ryb to 0,2 mg/l czyli moim zdaniem musisz zbić, A czy codziennie tego nie wiem jak poziom przekroczy ten poziom to podmiana jak nie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to mg/l Ale nie rozumiem bo ja mam 1 a tam pod 1 nic nie ma. a jak dalej jest 5-10 to pod spodem jest napisane "water change" więc jest to dawka śmiertelna czy nie? a ile kosztuje taki test? samego NO2

 

Mam testy kropelkowe Sera na gH i Tropical na pH

 

I powiedz jeszcze jedno tak już ostatecznie . Zmienić wodę czy jeszcze poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze jesli bedzie czesto podmienial wodeto stosowanie "zmiekczaczy" mija sie z celem.

Yodaniel tak jak kolega napisal - kup porzadny test kropelkowy na NO2. Sprawdzisz codziennie jego poziom i bedziesz wiedzial czy podmieniac wode czy nie. Tak jak juz pisalam - karm ryby oszczednie. Poczekaj az zbiornik w pelni dojrzeje wtedy mozesz brac sie za korygowanie parametrow.

Danielek a nie sadzisz, ze dolewanie do kazdej podmiany 1/4 destylki pomoglo by mu przy okazji zbijania NO2 zmniejszyc twardosc? Nie sadze aby mialo to duzy wplyw na dojrzewanie zbiornika a zaoszczedzilo by mu pozniej korekcji parametrow. Ale to tylko moje zdanie. W koncu parametry zbijamy stopniowym dolewaniem wody. Co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze jesli bedzie czesto podmienial wodeto stosowanie "zmiekczaczy" mija sie z celem.

Yodaniel tak jak kolega napisal - kup porzadny test kropelkowy na NO2. Sprawdzisz codziennie jego poziom i bedziesz wiedzial czy podmieniac wode czy nie. Tak jak juz pisalam - karm ryby oszczednie. Poczekaj az zbiornik w pelni dojrzeje wtedy mozesz brac sie za korygowanie parametrow.

Danielek a nie sadzisz, ze dolewanie do kazdej podmiany 1/4 destylki pomoglo by mu przy okazji zbijania NO2 zmniejszyc twardosc? Nie sadze aby mialo to duzy wplyw na dojrzewanie zbiornika a zaoszczedzilo by mu pozniej korekcji parametrow. Ale to tylko moje zdanie. W koncu parametry zbijamy stopniowym dolewaniem wody. Co ty na to?

A co do "karm ryby oszczędnie" to wiem. Bo pierwszym powodem śmierci 2 neonów Ramirezki było właśnie przekarmienie.. Dzisiaj dałem im pół kostki robaków mrożonych zjadły je w około 5 minut po rozpuszczeniu. A tak to daje mała szczypte "suchego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj im robali narazie. Powinny wszamac pokarm zanim opadnie na dno czyli w jakies 15 sekund a nie w 5 minut. Przez takie karmienie ciagle beda ci zalegały resztki, ryby beda przekarmione a przez to bedziesz mial wiecej zwiazkow przemiany materii i częstsze podmiany wody.

Odkroj 1/4 kostki, poczekaj az sie rozmrozi i podawaj łyżeczka do akwa. Jak zjedza jedna porcje znim opadnie to dopiero daj nastepna. Tak samo z platkami. Za duzo pokarmu nie moze na dnie lezec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...