Skocz do zawartości

Rośliny nie trzymają się w moim akwarium :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zwracam się do was z dręczącym mnie problemem,a mianowicie chodzi o to że nie trzymają mi się żadne żywe rośliny w akwarium choć próbowałem już różnych rzeczy. Rośliny dziurawieją i żółkną, bardzo wolno rosną. Już wiele różnych roślin poszło do śmieci w tym akwarium niestety. Przybliżę specyfikę akwarium:

72 l

oświetlenie 2 x 15 w świetlówki aqua-glo + power-glo

obecne słabo rosnące rośliny to Amazonki,nurzaniec olbrzymi, moczarka, jakieś żabienice.

obsada ryb: 3 miecyzki,3 kiryski,2 molinezje ostropyskie , prętnik morelowy , 2 glonojady

 

Do nawożenia używam bądz używałem Aquaflorin potassium Tropicala,Ferro-aktiv Tropicala i nawóz w kulkach Filtus http://allegro.pl/mhk-filtus-nawoz-prem ... 31841.html

 

I wszystko poszło w błoto. Proszę o pomoc w ratowaniu moich roślinek. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Moim zdaniem Twoje podstawowe problemy daje niewłaściwe światło jakie stosujesz. Power Glo daje 15000K, natomiast Aqua Glo nie wiadomo jak świeci poza tym że jak wszystkie glo daje jakąs dziwną poświatę. Wymień te extra świetlówki na świetlówki o barwie jedna 4000k a druga 6000k/6500k, czyli coś z rzędu 840 i 860/865. Jak dobrze poszukasz trafisz na nieakwarystyczne osramy czy philipsy, koszt zdecydowanie niższy niż glo a i barwa bardziej dostosowana do potrzeb roślin akwarystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zgadzam zupy rybnej nie masz

Heh...

Mieczyki dorastają nawet do 15cm

Molinezje też w tych granicach co mieczyki

kirsyki hoduje się w stadach, minimum 6 sztuk

Prętniki hoduje się haremach 1+2 lub 1+3

Glonojady? Jeśli masz na myśli zbrojniki niebieskie to masz też za małe akwarium.

 

Czy dalej twierdzisz, że nie masz zupy rybnej ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zgadzam zupy rybnej nie masz

Heh...

Mieczyki dorastają nawet do 15cm

Molinezje też w tych granicach co mieczyki

/quote]

Może i dorastają do tych wymiarów ale na pewno nie w takim litrażu jak 72 ,w takim akwarium ryby karłowacieją przyjacielu ;)

Skarłowacieją i zdechną ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...