Jump to content

Filtr UV 750 przestał napowietrzać

SeBoLaS
 Share

Recommended Posts

Witam,mam taki problem ze swoim filtrem Aquael UV 750 a mianowicie od pewnego czasu przestał napowietrzać wodę,wcale nie produkuje bąbelków powietrza. Przeczyściłem go porządnie ( rurka dyfuzoru, otworek przy końcówce, nawet wałek napędowy wiatraczka) i nic to nie dało.Dodam że filtr wisi cały czas w tym samym położeniu (ani wyzej ani niżej) do niedawna działał znakomicie,niestety do teraz.Proszę was o jakieś sugestie co moze być nie tak???

Najczęstsze dwie przyczyny takich objawów to to co napisał kolega powyżej i nieszczelność rurki doprowadzającej powietrze, szczególnie w miejscu gdzie łączy się ona z filtrem.

A teraz pytania ode mnie, jakby Ci się nie udało tego naprawić i chciałbyś chodzić po serwisach. To Twój jedyny filtr? Widzisz jakąś różnicę, brak tlenu w baniaku itd? W 9 przypadkach na 10 bąbelki z filtra to tylko i wyłącznie efekt ozdoby, a sam ruch jej tafli napowietrza ją równie dobrze.

• 3 weeks later...

u mnie sytuacja wygladala tak ze to wklad do filtra wymagał czyszczenia a mianowicie włoknina bo mam szut 550 . Wszystko wylo drozne tylkp nie sam wklad... Po wypłukanu w wodzie oczywiscie sciagnietej z akwarium wszystko znowu zaczelo pieknie dzialac...