Skocz do zawartości

[144l] Next season.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Heh, ten temat to jeden z nielicznych, w których można jechać po ahaedzie za wszystkie krzywdy :D A najlepsze jest to, że gdyby zwykły użytkownik wystawiłby takie akwa na pokaz to większość pisałaby, że jest piękne :mrgreen:

Z tym to się nie zgodzę, raczej to zawsze dla ahaeda pisali, że ładne akwarium, nawet jeśli to nie było prawdą, a uwierz, że często nie było ;)

 

Akwarium nadal mi się nie podoba, ale już lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No i filtr to istna masakra niestety :roll:

Nie miałem innego filtra pod ręką, a ten leżał po sprzedaży 350l zbiornika.

;)

 

Praktycznie od pierwszych dni tego zbiornika, ten filtr tam jest :P.

Dopiero teraz zauważyliście? :D

Nawet gdzieś napisałem, że tam wkładam tą kobyłę :P

Chodzi na 1/4 mocy i jest git. Nic nie brzęczy, nic nie warczy.

Gdzieś po 2 może 3 miesiącach czyściłem prefiltr w nim. W sumie to nie wiem po co :roll: . Chyba zajrzę tam za rok dopiero, bo wcześniej nie ma sensu. Do prefiltra oczywiście.

 

Nie mówię o samym kuble i wkładach :P

 

:D

 

Teraz możecie dalej krzyczeć po akwarium :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możliwe, że za 2 miesiące znowu wszystko przewrócę do góry nogami :P

Uff... A co ty sobie myślisz, że my będziemy 2 miechy czekać? Do roboty! :lol:

 

A tak na poważnie, jak wspomniało kilka osób, na pierwszy rzut okiem na zdjęcie, najbardziej wyróżnia się konar z prawej, ale nie rozumiem, po kiego grzyba poustawiałeś te kamyki na korzeniach :?: (po lewej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale nie rozumiem, po kiego grzyba poustawiałeś te kamyki na korzeniach :?: (po lewej)

Bo nie toną same ? :lol:

Aaa... Rzeczywiście :oops: . Ok, a zamierzasz kupić nowy filtr, czy ten zostanie na zawsze? Znaczy się widziałem, że pisałeś, że będziesz prefiltr czyścić, ale tak to nie zamierzasz sobie kupić jakiegoś nowego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy...po co mi nowy? Skoro ten leżał i tak nie używany.

 

Sądzisz, że mam za mała filtrację ? ;)

 

peeewnie, za małą, za wąską i ... ogólnie do niczego ! ! ! ;-)

 

Sprzedaj ten filtr w 3 diabły ... i to najlepiej mnie :-) ... bo na Marktplaatz'u szukam ale jeszcze się waham czy dać wiatrakom zarobić:-)

 

Pozdrowienia

 

Ps. ten filterek Eheim'a ... miód malina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sądzę, że po co mam dać kasę na filtr. Skoro ten leży obok akwarium ;)

 

Edit:

 

AquaMario hehe, nie ma tak :P Potem ja będę szukał filtra? :D Niech się męczy w tym akwa, kiedyś znowu nastaną jego dni w normalnym litrażu

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

I nie miej strachu przed wpuszczeniem ryb,są sposoby nawet jak nie ma sie kto nimi zająć.

 

Poprzednim razem 2 miesiące nikogo nie było przy akwarium. Podaj mi te przykłady/sposoby teraz ;)

 

Ostatnio wyparowało 1/4 wody ze zbiornika za ten czas co mnie nie było.

 

Chętnie poznam jak zrobić aby akwarium radziło sobie w takich sytuacjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było kiedyś,teraz raczej po prostu wydaje mi się że o rybach nie masz pojęcia,a czas na nie masz tylko Ci się nie chce albo brak jaj.

I tu nic nie ma do rzeczy wyjazd czy pipczenie o tym czy tamtym skoro masz łeb i h...... to kombinuj bo tak naprawdę nie znasz się na rybach i hodowli sam zostawiam swoje akwarium na 2 tygodnie bez większego uszeczrbku na obsadzie i nawet karmnika elektronicznego nie mam nikt baniakiem się nie opiekował i ryby przetrwały i przeżyło by zapewne dłużej z karmnikiem,a zajmuję się akwarystyką od listopada zeszłego roku.I co ja daję radę.

Teraz łap mnie za słówka i cytój wyrywkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Teraz łap mnie za słówka i cytój wyrywkowo.

Zdecyduj się wreszcie.

Bo co tutaj wejdę to masz coś innego w poście ;)

Napisz raz jak facet a nie zmieniasz zdanie co 5 minut.

Wtedy porozmawiamy.

 

;)

 

ps:

Cytuj przez "u" otwarte ;)

 

 

ps2:

 

Acha, jakby co, to tak wyglądała Twoja wcześniejsza wypowiedź zanim ją edytowałeś:

 

Zwracam honor bo nie wiedziałem że na tak długo jesteś zmuszony zostawiać akwarium bez opieki.Liczyłem że może 2-3 tygodnie.

 

 

ps3: zablokowałem Ci edycję tamtego posta. Więc nie klikaj tam tyle ;)

 

Edit:

 

Ja napisałem o 2 miesiącach, nie o 2 tygodniach jak Ty. To chyba jest "mała" różnica prawda? ;)

I od razu uprzedzam: nie będę tu robił automatycznych podmianek wody itp. Co i tak nie zmienia faktu, że nawet z nią. Pozostawiłbym akwarium na 1-2 miesiące bez całkowitej opieki.

 

A sory, inaczej: masz rację. Nie znam się na rybach, boję się ich, dlatego nie chce ich tutaj mieć.

To chciałeś usłyszeć? To proszę Cię bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w tym temacie trzy fotki wywołują 3 strony burzliwej dyskusji. A nie można prosto i na temat?

 

A tak ode mnie:

Zamysł jak najbardziej ok. Faktycznie można się przyczepić do uciętych na prosto konarów, ale obsadzenie ich mchem byłoby trafionym pomysłem. Tła czarnego bym nie dawała. Wg mnie byłoby przytłaczające. Przestań grzebać - daj wreszcie rozrosnąć się elośkowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pley, wiesz gdzie mam modę?

;)

Robię akwa dla siebie, nie pod publikę.

Dlatego nic tam nie zmieniam, bo takie mnie się podoba.

Daj takie tło, takie rybki, super, fajne.....to się robi nudne z czasem. Naprawdę ;)

 

 

Żeby zrobić wszystkim na złość po komentarzach, dałem czarne tło i neonki. Gupików nie mieli ciekawych akurat dzisiaj dlatego są neonki :P

 

 

W obecnej chwili tylko 50szt. W przyszłym tygodniu mam mieć kolejne 50 :P (Zaraz ktoś napisze że przerybię akwarium :D )

Dosadziłem dwa koszyki "zieleniny".

Zmieniłem świetlówki na 2xdaylight 6000K i 2x flora 4900K. Wszystkie 4 z firmy Sera. Praktycznie podobne zestawienie co miałem kiedyś w 54l.

Filtracja to dalej to samo co Was przeraża, Eheim 2080.

Podłoże bez zmian czyli normalny piasek.

Akwarium wymiarów nie zmieniło, więc dalej jest 100x48x30h.

Coś zapomniałem dopisać?

Aaaa...fotka.

Dobra, to macie. Pokrzyczcie sobie znowu ;)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna z aranżacji dwu tygodniowych jak zdecydujesz się na aranż jeden konkretny wtedy mogę coś opisać powiem tyle ze wszystkie twoje baniaki są oki i zawsze wiesz czego chcesz jednak tak jak wspominałem nie możesz podobnie jak ja siedzieć i patrzeć musisz wsadzić te swoje gable i pogrzebać zostaw to tym razem minimum do świat .Co mogę dodać hmmmm..Wiem brakuje tam czerwonego koloru a o co chodzi powinieneś się domyśleć . ;)

 

Sklej sobie 10 szt takiego samego wymiaru i będziesz miał co robić .

 

 

Baniak super jednak ja bym za ten korzeń dał nurzańca i jakieś małe anubiaski na korzenie do tego po miedzy te korzonki nasadź microsorium thin-law i będzie bro :lol:

Aha i ta biała deszczownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi się zaczyna podobać .wreszcie jakieś rybki są i prezentują się świetnie. Tak jak Ecik napisał i ja jestem ciekawa kiedy tam swoje chude ręce wsadzisz .Może zakłady zrobimy ? .Ktoś kiedyś mi powiedział że im mniej grzebiesz tym lepiej ;) Zobaczymy jak dasz podrosnąć troszeczkę roślinkom .

Bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...