Skocz do zawartości

[144l] Next season.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oświetlenie daje rade ;) nie jest źle

Miał natchnienie i inwencję twórczą , mam nadzieje że w środku wykleiłeś chociaż folią aluminiową bo taka sklejeczka przy dużej temp. lubi się czasami przysmażyć , chyba że chcesz mieć baniaczek z efektami specjalnymi :aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ta lampka była przez pół roku nad 12l :P

Dopiero teraz ją zauważyliście? :P

Pisałem, że dopiero kombinuję z oświetleniem. Jak stwierdzę, że mi odpowiada to wtedy zrobię jakąś belkę. Chyba, że będę miał znowu "natchnienie" i Eskulap będzie mi szukał belki gotowej :P

 

Lampa na tasiemkach, akwarium na tasiemkach. Pisałem, że wzmacniam szafkę. Zgadnijcie czym ją wzmocniłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie, wkrętami.

:P

 

Edit:

 

Chyba mam za dużo czasu wolnego ostatnio :zamieszany:

Jeszcze nie ma kubła ale działa jakiś wewnętrzny. Stwierdziłem, że do "mielenia wody" będzie oki. Zresztą i tak leżał w szafce.

Zacząłem kombinować czy można coś z niego zrobić. Padło, że dorobię mu deszczownię. Problem w tym, że rurek pcv w domu nie było, a jeden z korzeni tak ładnie pływał po powierzchni. Aż się prosił, żeby mu coś zrobić :D

 

Wersja prototypowa, żeby zobaczyć czy to w ogóle ma prawo działać. Bez żadnego mierzenia, linii prostych itp. Po prostu ciekawość jak to wyjdzie.

O dziwo działa normalnie :shock:

Może poszukam jakiegoś prostego patyka i dam go tam na stałe. Przestaniecie mi wtedy "brzęczeć" o widoczne rurki z filtra :P

 

Zrobienie tego zajęło dokładnie 3 minuty :shock:.

Ciekawe czy da się zrobić porządnie? Hmm... muszę poszukać dłuższego wiertła 12mm. Gdzieś było. Tylko gdzie je dałem? :zamieszany:

Do tego otwory trzeba wywiercić według linii, a nie byle jak :P

I już mi nie będziecie płakać o widoczne rurki z filtra :P

:D

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaed ty weź się do jasnej ciasnej za robotę :!: Reszta ciągle będzie pisać achy i ochy,a tak naprawdę to nic nie ma do komentowania.Trochę badyli zalanych wodą...Moje traszki w akwaterrarium mają ładniej,choć to nie jest docelowa aranżacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale mnie to "coś" natchnęło. W swoich 102l, gdzie od miesięcy walczyłem z glonami, wyrwałem wszystkie łodygowe rośliny, wrzuciłem patyki, korzenie i liście dębu. Mam teraz glonarium z największej wady akwa zrobiłem jego zaletę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zbieram potrzebne rzeczy do akwa, korzenie muszę okorować do końca itp, itd :P

Więc nie pyskuj, nie pyskuj :P

 

Gregor, kolejny? Jakas moda na badyle i nic więcej przyszła? :P

 

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaed, ja to może podetnę ci skrzydełka ale widziałabym tam piękną roślinną małą prerie :D jakieś badyle do mnie nie przemawiają ;) Może się nie znam ale na takie badyle to by mi było szkoda akwa sklejac :P hehe weź zrób coś zielonego a z góry(bo masz miejsce) na póleczce odwal jakiś strumyczek ;) coś czego inni nie mają! mmmmm już mam wizję :) a nie jakieś badyle, do pieca z nimi ;):P

 

 

 

 

ps. teraz pewnie dostane ochrzan :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

ps. teraz pewnie dostane ochrzan :P

Yhy :P

 

Nie robię "zieleniny", musiałbym wykładać kasę na porządne oświetlenie, podłoże, co2 itp. Mam niestety dużo ważniejsze wydatki, dlatego padło na coś prostego. Zresztą już od bardzo dawna chciałem pobawić się trochę w BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie porządne oświetlenie :) Ci powiem że wbrew wszystkim ja mam 2x18w plus odbłyśniki do tego co2 w plynie i roślinki szaleją :) też mnie wszyscy przerazili że to nie przejdzie, że nie będą rosły itp GUZIK PRAWDA:) nawet te najtrudniejsze w uprawie właśnie popuszczały młode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor, kolejny? Jakas moda na badyle i nic więcej przyszła? :P

 

:D :D

Nie do końca. Zostawiłem pistię i dam jej zarosnąć. Anubiasy, nurzańca, kryptokoryny i żabienica zostały. Jak ich glony nie zaduszą to niech sobie rosną. Mam jeszcze korzonek obrośnięty hemianthusem ale jemu nie wróżę długiego żywota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...