Jump to content

Co sądzicie o tym filtrze.


Martino74
 Share

Recommended Posts

Badziewny wewnętrzny za 90zł, z 500l/h, stosunkowo małymi mediami i kiczowatą lampą UV opartą na Ledach? :P

 

Jak chcesz wewnętrzny to za 70zł masz Circulator'a z 1100l/h, do tego dokupujesz największą gąbkę jaka się zmieści za ok 5zł i masz coś kilka razy wydajniejszego od wynalazku z lampą. Nie tylko ze względu na dużo większy przepływ [który może będzie trzeba i tak skręcić], ale także ze względu na dużo większą powierzchnie filtracyjną.

 

W każdym razie - filtr wewnętrzny w tym litrażu to moim zdaniem zły pomysł.

Wkład gąbkowy który się sprawdzi będzie musiał być na tyle duży że będzie zagracał akwarium. W baniakach hodowlanych to nie problem, ale Ty pewnie chcesz też cieszyć się z aranżacji.

 

Logicznym rozwiązaniem jest dobra kaskada lub kubełek.

Lamy UV do niczego nie potrzebujesz. W prawidłowo prowadzonym akwarium jest to taki sam bajer jak np. oświetlenie nocne. Dodatkowo ta lampa Aquaela to straszny kit. Jak kupować lampę, to osobno i nie taką za 25zł. Zamiast dokładać do lampy która i tak się nie przyda, lepiej dołożyć do lepszego filtra. Tu w przeciwieństwie do samej lampy uzyskasz lepszą jakość wody.

 

Najlepiej byłoby kupić przynajmniej FZN3. W tej samej cenie masz już Chińskie kubły. Mimo że bez regulacji to w tym litrażu nie powinny być za mocne. Dalej masz markowe kubły, ale skoro podałeś przykład filtra wewnętrznego to pewnie chcesz oszczędzić, więc pewnie się nimi nie zainteresujesz.

Link to comment
Share on other sites

Turbo, to dokładnie te same pompy co Circulatory, tylko dodają koszyczek na wkłady - zeolit i węgiel. Tego drugiego na stale być nie powinno , a dodatkowo takie media szybko się zużywają.

 

Reszta jw.

Jak chcesz wewnętrzny to za 70zł masz Circulator'a z 1100l/h, do tego dokupujesz największą gąbkę jaka się zmieści za ok 5zł i masz coś kilka razy wydajniejszego od wynalazku z lampą.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedz sobie po co tobie lampa UV? Żeby zwalczać glony? No po co? Przecież wystarczy trochę obsadzić zbiornik roślinnością i nie masz problemów z glonami. Najlepszym z możliwych rozwiązań jest zastosowanie jakiegoś kubełka z sporą objętością filtracyjną.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...