Skocz do zawartości

Filtr do 60L akwarium proszę o porady


fredy1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 60l akwarium i filtr wewnętrzny "CHINA" denerwuje mnie niesamowicie (deszczownia nie przypomina deszczowni, jak ją odłączę to słabo napowietrza wodę, a dodatkowo jest poprostu głośny) i chciałbym go zmienić, dodam że mam oryginalną pokrywe diversa i nie chciałbym jej ciąć więc w grę wchodzi filtr wewnętrzny. Mam 3 typy na oku i chciałbym zapytać kolegów, który z nich będzie lepszy, albo prosiłbym o Wasze sugestie jaki filtr wybrać?

 

Link do 1. http://allegro.pl/filtr-wewn-turbo-350- ... 69018.html

Link do 2. http://allegro.pl/aquael-filtr-fan-1-pl ... 69006.html

Link do 3. http://allegro.pl/filtr-turbo-550-n-3w- ... 69002.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osobiście kontakt z pierwszym i drugim w tym litrażu, pierwszy sprawował się o niebo lepiej. Tylko ten koszyczek z zeolitem i węglem które dość szybko się wyczerpią warto zasypać np. keramzytem. Miałem też FZN2 i bił oba te filtry na głowę, nawet razem wzięte. :P

 

Co do pokrywy, lepiej by jednak było ją ciąć i kupić lepszy filtr, nawet dla samej estetyki i wydajności filtracyjnej. Kaskada za 20zł więcej sprawdziłaby się nieporównywanie lepiej i różnica w jakości wody byłaby widoczna. Do tego nic nie zagracałoby wnętrza akwarium. Jak chcesz koniecznie wewnętrzny to też da radę, po prostu jest to gorsze rozwiązanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozumiem to cięcie w sumie chyba nie byłoby aż tak straszne, ale jak już miałbym się zdecydować na kaskadę to chyba nie sprawi mi różnicy zakup filtra zewnętrzego. Teraz pytanie czy filtr zewnętrzny też napowietrza wodę? czy musiałbym dodatkowo użyć jakiegoś napowietrzacza?

 

oglądam teki filtr:

 

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-niemi ... 62983.html

 

Czy ta "20" mi wystarczy, czy lepiej kupić "40" co o tym sądzisz kolego?, a może polecisz coś ciekawego w podobnej kwocie jak ten powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kuble pewnie też będzie trzeba ciąć pokrywę, ale zamiast jednego otworu będą dwa mniejsze. Zależy czy pokrywę masz przystosowaną pod węże.

 

Przy filtrze zewnętrznym, czy to kaskadzie, czy kuble z deszczownią nie potrzebujesz dodatkowego napowietrzacza. Sam ruch tafli wody napowietrza ją równie dobrze, a nawet lepiej niż te bąbelki z filtrów wewnętrznych - które ze względu na swój rozmiar prawie się nie rozpuszczają...

 

Co do filtrów Hagena, nie miałem osobiście z nimi kontaktu, ale słyszałem raczej pozytywne opinie. Są to jedne z rzadziej spotykanych kubłów, ale nic im nie brakuje.

Najważniejszym "parametrem" jaki przekłada się na filtracje biologiczną, nie jest jak wielu myśli przepływ, a ilość miejsca na wkłady filtracyjne.

Tak dla porównania, FAN1 z drugiego linku ma wkłady o pojemności może 0.1-0.2l, Hagen 20 ma 2,7l, 40'stka ma 3.8l. Przekłada się to na ogromną różnice w ich wydajności. ;)

20'stka powinna sobie spokojnie dać radę, ale zapobiegawczo kupiłbym model oznaczony liczbą 40. Szczególnie że kosztuje grosze więcej.

 

W tej okolicy cenowej masz serię Aquael Minikani. Poprzeglądaj je i porównaj parametry do tych które mają Hageny. Te filtry są dużo bardziej popularniejsze, też mają dobre opinie, do tego Aquael to polska firma. ;)

Za 110-120zł można też kupić chiński HW302. Wydajnościowo coś między Hagenem 40 i 60. Filtr jak na produkt ze wschodu super, byłby idealny dla Ciebie, ale... nie ma regulacji wydajności. Mimo że 1000l/h to on ma tylko na papierze, to i tak byłby za mocny. ;)

 

Natomiast jakbyś szukał kaskad, to polecam te Aquaela z serii FZN. Do tego litrażu FZN1, lub [lepiej] FZN2. W tej cenie nie kupi się lepszych kaskad i Aquael wiedzie tu prym na rynku. Są też takie kaskady za 20-30zł i powiem szczerze że bardzo Aquaelom w wydajności nie ustępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że ten hagen nie ma regulacji tak? tylko regulacji czego napowietrzania czy przepływu? czy piszac nie ma regulacji myslales o tym chinskim ktory podales?

i czy aquael ten ktory wymieniles taka regulacje posiada?

 

wypytuje dokladnie i szczegolowo bo po 12 latach przerwy w akwarium zmienilo sie wszystko, a dostalem w prezencie caly zestaw no i miala byc niespodzianka a okazalo sie ze 2 tyle musze dolozyc:) wiedzialem ze tak bedzie ale zonie nie powiem ze kupila lipe :P:P

 

Zdecydowalem sie na kubełek tylko ktory czy ten hagen czy aquael w zaleznosci od tej regulacji czy ma czy nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...