Skocz do zawartości

Jak stworzyć krewetkarium? -tu się dowiesz.


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do stworzenia idealnego krewetkarium, potrzebny jest zbiornik ok. 20l. Ponieważ taki zbiornik wystarczy do hodowli większości gatunków. Gatunki, które nadają się do tego litrażu (20 litrów) to:

-Red cherry (min. 6 szt.)

-Yelow (min. 6 szt.)

-Whitepearl (min. 6 szt.)

-Blu pearl (min. 6 szt.)

-Hummel (min. 6 szt.)

-Ninja (min. 6 szt.)

-Orange (min. 6 szt.)

-Tiger (min. 6 szt.)

-Simoni simoni (min. 6 szt.)

Wszystkie krewetki, oprócz Ninja i Orange rozmnażają się w słodkiej wodzie. Temperatura powinna wynosić ok. 25*C. Gdy zbiornik mamy zarośnięty, możemy hodować z krewetkami gupiki lub bojownika. Bojownik może atakować krewetki lub nie, zależy to od jego natury. W akwarium powinna znajdować się grzałka z termostatem. Powinna mieć ona 25W. Również powinien być filtr np. PAT- mini lub jakiś inny, a to link z filtrami do krewetkorium http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=834. Powinien mieć on moc od 200L/H do 400L/H. Filtr powinien być osłonięty ponczochiną, gdyż małe krewetki mogą być wciągnięte przez filtr. Oświetlenie wystarczy 11W, np. EcoLighit 8000K. Podłoże najlepiej się prezentuje w kolorze czarnym, powinien mieć on 2- 3mm. Ponieważ krewetki mogą podnieść kamyczek, i czyścić go z glonów. Częstym kolorem wybieranym na tapetę to kolor czarny. Ale to kwestia gustu. Dobrze by było, by w akwarium znajdował się korzonek. Można kupić go w sklepie, lub przygotować go samemu. Można go obsadzić mchem, za pomocą żyłki wędkarskiej. Na trawniczek potrzebna jest wgłębka i siatka. Na trawniku ładnie prezentują się skałki granitu. Można znaleźć je na polu. Rośliny które rosną dobrze w drobnym żwirku to:

-Nadwódka Szerokolistna

-Nadwódka Zmieniona

-Zwartka Orzęsiona

-Tatarak Trawiasty

-Vallisneria Tortifolia

-Zabienica Delikatna

-Sagittaria Terres

-Onowodek pofałdowany

-Kabomba Wodna Czerwona

-Kabomba Wodna

Oraz wiele innych.

Gdy woda odstanie 3 tyg. Udajemy się po zakup krewetek. Na początek wystarczy 6 sztuk. Po paru miesiącach będą już małe.

Uwaga: krewetki nie znoszą chemii, czyli np. preparatu uzdatniającego, preparatów od glonów i ślimaków itd. Dodam również że:

Krewetki należy dokarmiać co jakiś czas pokarmem gotowym lub np. sparzoną marchewką, sałatą, bananem, pomidorem.

Informacje wykorzystałem z własnego doświadczenia :)

A tu kilka fotek krewetkarii znalezione w goooglach:

post-6109-13685163728996_thumb.jpg

post-6109-13685163729559_thumb.jpg

Życzę miłej przygody z krewetkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w krewetkarium 25l filtr Fan Mini plus, a otworki mam siatką przerzedzone. Ja siatka przypadkowo odczepi się no to ew. krewetka jest na dnie filtra. Czyszczę filtr w wodzie ,więc krewetka po złapaniu ląduje z powrotem w akwarium. Wodę mam czystą jak łza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te krewetki rozmnażają się poprzez przeobrażenie zupełne. Młode po wydostaniu się z pod odwłoka samicy wymagają zasolenia wody do przejścia wszystkich stad larwalnych. Z czasem należy ograniczać zasolenie i przyzwyczajać młode do słodkiej wody.

Dorosłe krewetki powinny żyć w wodzie nieznacznie zasolonej (choć nie jest to obowiązek). ;)

Wynika z tego, że masz trochę racji. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te krewetki rozmnażają się poprzez przeobrażenie zupełne. Młode po wydostaniu się z pod odwłoka samicy wymagają zasolenia wody do przejścia wszystkich stad larwalnych. Z czasem należy ograniczać zasolenie i przyzwyczajać młode do słodkiej wody.

Dorosłe krewetki powinny żyć w wodzie nieznacznie zasolonej (choć nie jest to obowiązek). ;)

Wynika z tego, że masz trochę racji. :roll:

I to jest dobrze napisane, niby drobnostka ale robi wielką różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu analogia przy rybach. Skok temperatury w małej kosteczce, może być nieporównywalnie szybszy niż np. w jeziorze czy rzece. W dodatku polskie temperatury, szczególnie w chłodniejszych miesiącach np. przy awarii ogrzewania w domu mogą być bardzo dalekie od tych które te zwierzaki mają w naturze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiki mówi:

W temperaturze niższej niż 20 st. C. może nie przystępować do rozrodu.

To tak odpowiedzią na niskie temperatury.

 

Może i będą żyły, ale na prawdę nie widzę potrzeby według mnie męczyć ich w tak niskiej temperaturze, nawet jeśli skoki temperatury w naturze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie zgodzę się z tym bojownikiem, w moim przypadku ( miałem 2 bojowniki tzn najpierw jeden potem drugi) atakował krewecie i gupiki w innym baniaku

 

jakub : "Bojownik może atakować krewetki lub nie, zależy to od jego natury." z czym się nie zgodzisz ? ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie zgodzę się z tym bojownikiem, w moim przypadku ( miałem 2 bojowniki tzn najpierw jeden potem drugi) atakował krewecie i gupiki w innym baniaku

Wszystko zależy od natury Bojownika, u mni atakował krewetki przez pierwszy tydzień teraz już nawet na nie nie patrzy.

Oczywiście dbam też, żeby nie był głodny i nie myślał o szukaniu jedzenia na własna rękę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiki mówi:

W temperaturze niższej niż 20 st. C. może nie przystępować do rozrodu.

To tak odpowiedzią na niskie temperatury.

 

Może i będą żyły, ale naprawdę nie widzę potrzeby według mnie męczyć ich w tak niskiej temperaturze, nawet jeśli skoki temperatury w naturze są.

Czytaj "Wiki" a daleko zajdziesz...

Znam osobę, której krewetki dobrze się rozmnażają. MI również w temp. poniżej 20 stopni dobrze się mnożyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj "Wiki" a daleko zajdziesz...

Nie wiem czemu miałbym nie czytać. Prosze podaj mi przykład gdzie wiki myli się ewidentnie i to rożni się od prawdy o kilometry świetlne

 

Znam osobę, której krewetki dobrze się rozmnażają. MI również w temp. poniżej 20 stopni dobrze się mnożyły.

A ja znam taką osobę, której molinezje mnożą się bezpłciowo. Na prawdę ciężko mi uwierzyć, że krewetki mnożyły by się w regularnej! temperaturze mniejszej niż 20 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam taką osobę, której molinezje mnożą się bezpłciowo. naprawdę ciężko mi uwierzyć, że krewetki mnożyły by się w regularnej! temperaturze mniejszej niż 20 stopni.

O przepraszam ja w moim krewetkarium które miałem jeszcze 2 tygodnie temu nie miałem grzałki temperatura była 19 st. a krewety rozmnażały się jak szalone, miałem je cały czas kotne nie mówiąc o młodych, które się urodziły było ich chyba z 90 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...