Skocz do zawartości

Drapieżnik który unika żywca


danxdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam Ctenolucius h(u)jeta i karmię go naprzemiennie gupikami, wodzieniem oraz ostatnio przyjal mięso z kurczaka w dużym kawałkiem, choć musialem się namęczyć i ruszac tym mięsem w sposób podobny do ruchów ryby. tak było do czasu. do akwarium dałem mieczyki i ów C. h(u)jeta zaczal sie nimi ineteresowac wiec pomyslalem ze odizoluje je na czas dopki mieczyki troche nie urosną, zatem przełożyłem tego szczupaka do akwarium gupików (nie jest duze (60l) aczkolwiek szczupak jest jeszcze mlody wiec pare miesiecy mu nie zaszkodzi tym bardziej ze wczesniej plywal w nim miesiac zanim dojrzalo 200l), lecz szczupak przez tydzien nie zaatakowal zadnego, pomimo ze gupiki plywaly tu i tam. wrzucielm wodzienia i troche skubnal ale brzuch dalej byl bardzo wklesniety. w sumie to nie wiem co robic z nim bo niegdy tak sie nie zachowywal, byl bardzo aktywnym drapieznikiem. jedyne co przyszlo mi do glowy i co na chwile pomoglo choc tego nie pochwalicie to pomysl aby wlozyc mu mieso recznie do pyszczka, zrobilem to w ostatecznosci gdyz nie chce zeby zdechl, za bardzo sie przywiazalem do niego. zjadl mieso tzn polknal je sam, ja jedynie podalem mu je do pyska. teraz prosze o pomoc bo nie chce kontynuowac tego "procederu" bo to bardzo stresujace dla szczupaka:/ niestety chce jednoczesnie zeby zyl. Czy moglby mi ktos pomoc? powiedziec co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś zacząć od powrotu ryby do dużego zbiornika. Jeśli tam nie będzie jadł to dopiero można zacząć rozważania nad inną przyczyną. Nie wiem ile cm ma "szczupak" ale wymiary akwarium 60 l na pewno mu nie służą. Jeśli chcesz karmić mięsem to proponowałbym np. mrożone ryby (najlepiej słodkowodne). Nadmiar "ciepłokrwistego" mięsa może teoretycznie spowodować problemy "jelitowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 10 cm ale tymczasowo musi byc w tej 60ce [60x30x35] dopoki mieczyki nie urosna troche, czyli jakies 2miesiace, mysle ze nie umrze z tego powodu, nie wiem czy to kewstia akwarium bo bedac w nim wczesniej zajadal sie gupikami jak szalony i nie chcial przyjmowac nic innego a teraz ma je gleboko w powazaniu i zdaje sie ze predzej umrze z glodu anizeli jakiegos przekasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...