Skocz do zawartości

45l-Tarliskowe dla kkd


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ten został założony w dziale "woda i środo...", ponieważ nie jest on związany do końca z prezentacją zbiornika.

 

Siema, może zacznę od tego, dlaczego zależy mi na rozmnożeniu pielęgniczek kakadu. Otóż jakieś 2 miechy temu, przy restarcie zbiornika, spostrzegłem, że samiczka złożyła ikrę. Nie udało mi się jednak tej ikry "reanimować"... (szczegóły w tym temacie:http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=36&t=29795&st=0&sk=t&sd=a). No i postanowiłem, że spróbuję ponownie, gdyż tamto doświadczenie wydawało mi się bardzo emocjonujące, i zarazem piękne :) .

Proszę o wszelkie rady dotyczące stworzenia im odpowiedniego wystroju, i odpowiednich warunków tarliskowych.Akwarium nie ma być piękne, tylko ma jak najlepiej odpowiadać parce, która jest już umieszczona w akwa. No to info:

 

Akwarium:

- 45l, profil

Filtracja:

- filtr gąbkowy, 200l\h

Ogrzewanie:

- grzałka 50wat

Temperatura:

- 22-24 st. Celcjusza

Oświetlenie:

- żarówka energooszczędna 9watt

Fauna:

- 2x Kakadu (parka ma się rozumieć ;) )

 

Fotki:

 

1. Pan pielęgnica:

 

Dołączona grafika

 

2. Pani pielęgnica:

 

Dołączona grafika

 

3. Akwa:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Pytania:

 

a) Czy potrzebne rośliny?

b) Czy wystarczy parka?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium takie sobie:D Kicha. Bardziej mi przypomina malawi te głazy nie naturalnie poukładane (ale każdy ma swoje upodobania)

 

Odp:

A- Roślinki jakieś by się zdały

B- Akwarium za małe jak na parkę Kakadu ( do takiego litrażu do albo zrobić Krewetkarium albo dać jakąś mała ławice rybek albo zrobić zbiornik dla muszlowców ) ale nie kakadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie ma być piękne, tylko ma jak najlepiej odpowiadać parce, która jest już umieszczona w akwa.

 

Rozumiem że akwarium ma służyć tylko i wyłącznie rozmnożeniu tych ryb i masz drugi - większy baniak żeby przenieść później dorosłe ryby?

 

Jeśli ma być to tylko akwarium tarliskowe i jest stworzone tylko po to żeby te ryby rozmnożyć, to pozwolisz że przeniosę temat do działu "Rozmnażanie Ryb".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria tarliskowe są z reguły schludnymi sterylniakami z nie licznymi kryjówkami dla ryb.

I tak moja opinia jest taka nawet jako tarliskowe akwarium to jest za małe :D

Ale to tylko moja opinia nie musisz się mnie słuchać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dam roślinek ;) Co do kamieni, starałem się im poprostu zrobić kryjówki, kiedy miałem te kakadu w ogólnym, miały takie same nory, i siedziały w nich praktycznie cały dzień :) . Atreyu, oczywiście-mam już przygotowane akwarium dla młodych rybek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie jeszcze dodam że warto by było znać parametry jak myślimy konkretnie o rozmnażaniu danych ryb.

Poza tym rybki nie są wybarwione i wyglądają strasznie blado, nie wiem czy to wina warunków czy aparatu.

 

Co do ich rozmnażania, sam tego nie robiłem, ale na SA znalazłem taką wzmiankę:

Zbyt małe terytorium lęgowe może stać się powodem rywalizacji oraz walk również pomiędzy samicami. Samiec trze się na zmianę z samiczkami, które składają ikrę na sklepieniu kryjówek np grot z kamieni czy łupin orzecha kokosowego.

A i bywały przypadki na forum że baniak 54l [60x30] bywał za mały dla haremu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ich rozmnażania, sam tego nie robiłem, ale na SA znalazłem taką wzmiankę:

Zbyt małe terytorium lęgowe może stać się powodem rywalizacji oraz walk również pomiędzy samicami. Samiec trze się na zmianę z samiczkami, które składają ikrę na sklepieniu kryjówek np grot z kamieni czy łupin orzecha kokosowego.

W akwa ogólnym, jak już wspomniałem parka odbywała tarło, a ja raczej nie zamierzam dokupywać więcej samiczek, więc nie ma strachu ;)

ps: takie same zdanie mam w mojej książce akwarystycznej :roll:

 

 

akwarium takie sobie:D Kicha. Bardziej mi przypomina malawi te głazy nie naturalnie poukładane (ale każdy ma swoje upodobania)

Jak już mówiłem, nie jest to prezentacja... te kamienie mają służyć jako kryjówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sytuacja na dzisiaj: Samiec: Zdecydowanie bardziej zdecydowany :D , przybrał przyzwoite barwy godowe, co chwilę stroszy pletwę górną. Samiczka: Cały czas intensywnie żółta (gotowa do tarła), znalazła sobie wreszcie kryjówkę, też często stroszy pióra :D .

 

Rybki karmię codziennie żywym wodzieniem, i suszoną ochotką. Nie wiem tylko, czemu samiec jak tylko zobaczy samiczkę, to ją goni...czy to dotyczy tarła :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fot wklejam:

 

http://images41.fotosik.pl/845/d5187cb9067a8c12.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/654/1f964bf53456d805.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/852/dd84f49603b6e07e.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/805/d615a80d6fb31255.jpg

 

 

Na zdjęciach tego nie widać, ale samiczka ma teraz bardzo duży brzuszek, czy to może być ikra, którą złoży tuż po tarle :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w poniedziałek zrobiłem większą podmianę wody, i podniosłem temperaturę do 25st. Dzisiaj ze szkoły wracam, a tu proszę, ikra już złożona :) Zdj dam potem, bo ciężko je zrobić. Samiczka co chwilę wraca do nory, by napowietrzyć ikrę. Tylko nie wiem, czy ta ikra jest zapłodniona..samiczka i samiec się bardzo gryzą, może chodzi o to, żeby samiec zapłodnił jaja, a może samiec po prostu uznał ją za intruza, bo podczas tarła to on pilnuje całego terenu :zamieszany:

 

 

Edit:

 

Jednego nie ogarniam...samiec co chwilę podpływa i podjada ikrę, która nie wiem czy jest zapłodniona! mam go odłowić, czy zostawić?

 

Edit: Odłowiłem go teraz samiczka znowu się resztkami ikry opiekuje. Wachluje ją płetwami, i muska pyszczkiem ale nie je

 

 

 

agunia997-Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fot wklejam:

 

Na zdjęciach tego nie widać, ale samiczka ma teraz bardzo duży brzuszek, czy to może być ikra, którą złoży tuż po tarle :?:

Tarło to właśnie proces zalotów,składania ikry i jej zapłodnienia.

 

A co do ikry,jeżeli to ich pierwsze tarło,to może sie zdarzyć że będą/będzie zjadać ikrę.Z czasem,wraz z doświadczeniem przestaną to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...