Skocz do zawartości

Akwarium


delirium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium od pewnego czasu,i wszystko było by ok, gdyby nie to że rybki zaczęły mi padać.. Padły wszystkie został tylko jeden ślimak. Nawet go już nie czyściłem tylko pozostawiłem na pewniej czasu, ku mojemu zdziwieniu woda zrobiła się czystsza i ogólnie jakoś wygląda lepiej. I tu pojawia się moje pytanie, bo chcę zakupić rybki, tylko nie wiem czy mogę odpuścić pół wody i dolać czy całą wymieniać. Proszę o pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FILTR WEWNĘTRZNY HJ-311b GRZAŁKA 50W Z TERMOSTATEM podłoże kamienie, świetlówka. Miałem gupiki (które się rozmnożyły) neonki, glonojady, ślimaka i brzanki. 54 l

 

Mod.Janusz-6.3. Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”. Duże litery świadczą o krzyku, co nie jest tolerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wszystkie informacje na temat akwarium bez tego nikt precyzyjnie nie

będzie Ci w stanie pomóc,zapraszam do lektury:

viewtopic.php?f=43&t=14638

To że woda się czysta świadczyć może że zaczyna dobrze działać cykl nitryfikacyjny

czyli zamyka się obieg azotu.W linku powyżej znajdziesz o nim wiele info.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę te rybki;) mam pytanie czy jak już wymieniłem cała wodę to mogę wcześniej dać roślinki czy razem z rybkami dopiero?

A po co wymieniałeś całą wodę? Nie można zrobić chyba nic gorszego żeby zepsuć cykl nitryfikacyjny oprócz wymiany całej wody... no może gorsza jest tylko chemia. Tak czy siak strzał do własnej bramki.

 

Roślinki od razu. Ryby po minimum 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wymieniałeś całą wodę? Nie można zrobić chyba nic gorszego żeby zepsuć cykl nitryfikacyjny oprócz wymiany całej wody... no może gorsza jest tylko chemia. Tak czy siak strzał do własnej bramki.

No to jak już nie masz żadnych rybek to zacznij wszystko od początku.

Chłopak wziął do siebie radę i wymienił całą wodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę te rybki;) mam pytanie czy jak już wymieniłem cała wodę to mogę wcześniej dać roślinki czy razem z rybkami dopiero?

Roślinki możesz posadzić lecz poczekaj najlepiej 2 tygodnie i zrób testy wody po tym czasie

paskowe powinny wystarczyć na zawartość NO3 i NO2.Jeśli (patrz skala) nie

odbiegają zbytnio możesz wtedy wpuszczać powoli rybki ale nie wszystkie naraz

nie wiadomo ile chcesz ich kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...