Jump to content

Akwarium

delirium
 Share

Recommended Posts

Mam akwarium od pewnego czasu,i wszystko było by ok, gdyby nie to że rybki zaczęły mi padać.. Padły wszystkie został tylko jeden ślimak. Nawet go już nie czyściłem tylko pozostawiłem na pewniej czasu, ku mojemu zdziwieniu woda zrobiła się czystsza i ogólnie jakoś wygląda lepiej. I tu pojawia się moje pytanie, bo chcę zakupić rybki, tylko nie wiem czy mogę odpuścić pół wody i dolać czy całą wymieniać. Proszę o pomoc;)

FILTR WEWNĘTRZNY HJ-311b GRZAŁKA 50W Z TERMOSTATEM podłoże kamienie, świetlówka. Miałem gupiki (które się rozmnożyły) neonki, glonojady, ślimaka i brzanki. 54 l

Mod.Janusz-6.3. Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”. Duże litery świadczą o krzyku, co nie jest tolerowane.

Po pierwsze to miałeś złą obsadę.

Akwa za małe na zbrojnika(glonojad), neonki, brzanki nie wiem jakie miałeś.

Czy robiłeś może jaką większą podmiankę wody?

Wlewałeś jaką chemię?

Mile widziane wyniki testów.

Podaj wszystkie informacje na temat akwarium bez tego nikt precyzyjnie nie

będzie Ci w stanie pomóc,zapraszam do lektury:

viewtopic.php?f=43&t=14638

To że woda się czysta świadczyć może że zaczyna dobrze działać cykl nitryfikacyjny

czyli zamyka się obieg azotu.W linku powyżej znajdziesz o nim wiele info.Pozdrawiam.

Zobaczę te rybki;) mam pytanie czy jak już wymieniłem cała wodę to mogę wcześniej dać roślinki czy razem z rybkami dopiero?

A po co wymieniałeś całą wodę? Nie można zrobić chyba nic gorszego żeby zepsuć cykl nitryfikacyjny oprócz wymiany całej wody... no może gorsza jest tylko chemia. Tak czy siak strzał do własnej bramki.

Roślinki od razu. Ryby po minimum 2 tygodniach.

A po co wymieniałeś całą wodę? Nie można zrobić chyba nic gorszego żeby zepsuć cykl nitryfikacyjny oprócz wymiany całej wody... no może gorsza jest tylko chemia. Tak czy siak strzał do własnej bramki.

No to jak już nie masz żadnych rybek to zacznij wszystko od początku.

Chłopak wziął do siebie radę i wymienił całą wodę...

Zobaczę te rybki;) mam pytanie czy jak już wymieniłem cała wodę to mogę wcześniej dać roślinki czy razem z rybkami dopiero?

Roślinki możesz posadzić lecz poczekaj najlepiej 2 tygodnie i zrób testy wody po tym czasie

paskowe powinny wystarczyć na zawartość NO3 i NO2.Jeśli (patrz skala) nie

odbiegają zbytnio możesz wtedy wpuszczać powoli rybki ale nie wszystkie naraz

nie wiadomo ile chcesz ich kupić.