Skocz do zawartości

Kotnik dla narybku


frt88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

założyłem dzisiaj kotnik... kupiłem akwarium 5L (nie mam już miejsca na większe) i piasek do niego. Dałem gałązkę mchu jawajskiego i troszkę rzęsy na górę. Na razie pływa w nim jeden malutki gupik (było więcej, pływały w ogólnym ale niestety straciłem... i tylko ten jeden ocalał). Niedługo będą mi się gupiki znowu kocić i tutaj pytanie...

Nada się to akwarium jako kotnik?

Mam zamiar nie montować w nim filtra... za malutki zbiorniczek.

Myślicie, że rybki w nim urosną?

Mam zamiar dosadzić trochę nurzańca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak krótki czas to ok,chociaż chyba lepiej od razy trochę większy,bo pewnie następnym razem więcej narybku zostanie.Też będę zakładał kotnik myślałem o 20l,żeby jakiś filtr wewnętrzny tam zamontować.

Właśnie chciałem minimalnie większe ale... nie mam go gdzie postawić, a to malutkie ma 10 cm szerokości i się idealnie mieści na szafce przy dużym akwa.

 

Tak się zastanawiam czy mogę wstawić do tego kotnika jeden mały wapień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na przeżycie bez filtra.

Jak bez niego mogła by się stworzyć flora bakteryjna?

 

Ale ogólnie na początek rozwoju narybku może być.

Jeśli podrosną proponuje przenieś do większego zbiornika.

 

Nie pamiętam dokładnie kto to pisał ale był jeden śmiałek który miał akwarium bez filtra. Filtr oczywiście jest niezbędny ale nie do tego żeby bakterie się rozmnożyły.

 

 

 

Co do wapnia...a jakie chcesz tam rybki trzymać? Bo wapień to bardziej do akwarium z rybami które lubią twardą i zasadową wodę. Chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wapnia...a jakie chcesz tam rybki trzymać? Bo wapień to bardziej do akwarium z rybami które lubią twardą i zasadową wodę. Chyba że się mylę.

 

 

Gupiki... więc raczej rybki lubiące twardą wodę

 

 

 

Z tego co wiem to gupiki pawie oczko pochodzą z Wenezueli z miękkich i kwaśnych wód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że są małe filtry po 5-10 zł. Tak jak piszą bez filtra nici z kotnika ;)

POZDRO ;)

Cały problem polega na tym, że wymiary tego akwa to 10 (9)x26 (25) cm i żaden filterek tam nie wejdzie... chociaż poczytałem troszkę o filtrze aquael mikro i ten mógłby się niby nadać... ale gąbka jest strasznie mała w nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to kotnik na gupiki! Gupiki rozmnożą się i przetrwają w "czystej" kranówce i misce (tak nie róbcie :D ). Daj trochę roślinek pływających (moczarki i rogatek albo kabomba) i posadz kilka naprzykład tego nużańca. Bez filtra będziesz musiał często odmulać. Grzałka jest bardziej potrzebna bo ci się szybciej urodzą i lepiej będą rozwijać w temperaturze około 26 stopni cencjusza. Więc jeśli znajdziesz to kup filtr, jeśli znajdziesz większy kotnik (czytaj zrobi ci się miejsce) to kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc z dojrzewaniem wody nie mam problemu :)

Będzie, ponieważ:

1. Woda nie bez przyczyny wylewana jest z głównego baniaka. Ma parametry takie jak przed podmianką, a po coś podmianki się robi.

2. W ciągu dwóch tygodni, bez filtra cykl nitryfikacyjny nie będzie działał na zasadzie "wleje dojrzałą wodę, parametry będą cały czas takie same".

 

Poza tym 5l... Dużo na tym nie podchowasz, nawet żyworódek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...