Skocz do zawartości

Rozmnażanie gurami - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 60l nalałem wody odstanej koło 15cm owinąłem akwarium folią czarną by rybki były spokojne , wyczytałem że podobno muszą mieć temperaturę 28st tak też zamontowałem grzałeczkę z ustawioną temperaturą wrzuciłem im ze dwie roślinki pływające , podobno trzeba też włożyć jakąś kryjówkę tyle że ciężko jest wykombinować kryjówkę w akwarium gdzie jest 15cm wody myślę może włożyć szklankę ??? no i skoro samica tak ganiana będzie ukrywała się po kątach to jak dojdzie do zapłodnienia jaj ?? akwarium myślę przykryć szybką zostawiając szczelinę na 3mm by wrzucać pokarm tyle że nie wiem czy tą szybkę też okryć folią czarną by chronić ikrę przed światłem czy nie ? tak więc nie wiem czy ów przykryte szybkami akwarium okryć jeszcze folią? czy włożyć tam kryjówkę w postaci szklanki ?wrzuciłem dwie roślinki pływające czy oby nie za mało ? czy dodać żwirek ? bo nie dodałem . Czy po wykluciu z jaj małych zostawić w akwarium gurami dorosłe by sobie pływały ? jak nie to dlaczego ? mam trzy pary gurami czy mogę wrzucić wszystkie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz...masakra. Z doświadczenia wiem że lepiej jest trzymać jednego samca i z 3 samice. Jak masz odpowiednie warunki to samiec szybko zbuduje gniazdo a któraś z samic zechce odbyć tarło. Kombinujesz z poziomem wody a przy 40 cm wody w akwarium też się rozmnożą. Co do kryjówek to szklanka to bardzo ciekawy pomysł. I głupi. Kryjówkami powinna być gęsto posadzona roślinność i np korzenie. Po co owijasz folią? Kto tak Ci polecił.

 

 

Wydaje mi się że na siłę chcesz rozmnożyć te ryby. Poczytałeś o ich rozmnażaniu a nie zadałeś sobie trudu żeby poczytać o tym w jakich warunkach te ryby żyją w naturze.

 

 

Zacznij od początku-stwórz rybą idealne warunki w akwarium a nie będziesz musiał kombinować z folią i innymi głupotami. Ryby same się wytrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy stary akwarysta mi podpowiedział by owinąć akwarium czarną folią by nic z otoczenia nie przeszkadzało im ,[tak to tłumaczył] mówił by włożyć jedną roślinkę pływającą bo do niej przyczepi się rybka i zbuduje sobie gniazdo , zalecał by nie wkładać więcej roślinek gdyż nic nie może zaczepić o ów gniazdko i podobno jedna samica na samca wystarczy , kładzie się szykę na powierzchnię gdyż gniazdo czułe jest na ruchy powietrza no i musi być przestrzeń na nagrzane powietrze czyli od lustra wody do szbki przykrywającą akwa - - a może doradzcie mi w podpunktach co robić i z pewnością te porady przydadzą się innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryjówkami powinna być gęsto posadzona roślinność i np korzenie

Kolego sznowny jak gęsto mam zasadzić roślinność przy niskim bo 15 cm poziomie wody ??? jakim cudem umieścić w nim korzenie ????

A wlewa się 15 cm wody by rybcia młoda zdążyła dopłynąć na powierzchnię celem zaczerpnięcia powietrza , po wykluciu nawet obniża się podobno poziom wody i nie stosuje się podobno filtracji a temperatura powinna być 28sc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o czarnych wodach indonezji. Jak powinny wyglądać. Wydaje Ci się że tam w azji nie ma roślin w miejscach głębokich na 15-20 cm? Jeśli tak to jesteś w błędzie. Jak już wcześniej napisałem ryby te można z powodzeniem rozmnożyć w głębszych zbiornikach. Jeśli znajomy twierdzi inaczej to ja wymiękam w tym momencie, bo na własne oczy widziałem w akwarium o wymiarach 120x40x50, obsada to samiec gurami i 4 samice, kwaśne czarne wody, ph coś pod 7 podchodzącym, z temperaturą stałą 28st.C i z filtrem oczywiście, jak z powodzeniem wylęgły się młode.

 

 

Ty chcesz mieć piękne akwarium w domu i przy okazji rozmnożyć ryby po to żeby to obserwować czy dla zysku ze sprzedaży? Bo jak w pokoju sobie owinisz akwa czarną folią to będzie to średnio wyglądać.

 

 

Acha...samiec buduje gniazdo z kawałków roślin i pęcherzyków powietrza połączonych swoją śliną, albo pęcherzyków powietrza połączonych swoją śliną i roślin pływających albo z samych pęcherzyków powietrza połączonych swoją śliną.

 

 

Po za tym wsadź nagrzanego samca i jedną samice która nie jest gotowa do tarła do akwarium z jedną roślinką i bez kryjówek. samiec albo ją zatłucze albo zdrowo pokaleczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gurami odbywa tarło co około miesiąc. Mam parę gurami dwuplamych. Ja zrobiłem tak:

- kiedy zobaczyłem że samiec robi pieniste gniazdo, a samica jest okrąglejsza przerzuciłem do małego zbiornika około 20 litrów.

- podwyższyłem temperature do 28 stopni

- samiec zaczął robić gniazdo i ganiał cały czas samice aż ona w końcu podpłynęła i złożyły ikre,

- odłowiłem samice a nastepnego dnia samca,

- obniżyłem poziom wody do około 4 cm,

- napowietrzałem przez tydzień bo zanim wykształcą labirynt to nie oddychają atmosferycznym powietrzem.

I młode rosły najpierw na mleku w proszku, później na solowcu i oczywiście zjadały najsłabsze rodzeństwo.

Mam nadzieję, że Ci to pomoże. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to gatunek gurami nie robię dla zysku tego , znajomy doświadczony akwarysta polecił by wody było mniej więcej góra 15cm a to dlatego by małe zdążyły dopłynąć do powierzchni by zaczerpnąć powietrza booo gdy będzie więcej wody to nim małe dopłyną poduszą się, podobno osłania się kotnikowe kawarium by rybkom nic nie przeszkadzało, i filtra się nie stosuje gdyż uszkodzi fitr ów gniazdo ---- a może tak wpuścić parkę gurami do siatkowego kotnika które umieściłbym w duzym akwariumie ??? no tyle że trochę malutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...