Skocz do zawartości

Koszmarna choroba w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie mi znalezc tą chorobę i napisac jak ją zwalczyc :cry:

 

litraż zbiornika:25l

mam akwarium od roku

nie pamietam jak się nazywa filtr ale jest cały czas włączony

3-gupiki,1-glonojad

zapominiałam nazw roslin,5 sztuk

zawsze włączona grzałka

pokarm tropicala supervit i vitabin,tropical-aqua safe

temperatura - 24,50C

raz na tydzień podmieniam 60% wody a raz na dwa tygodnie 100%wody

ostatnio umierają mi gupiki i zaobserwowałam u nich te same objawy.Najpierw pojawiaja się czerwone plamy na ogonie,zmiany w skrzelach.Ryby po wystąpieniu tych objawów chowają się wśród roślin albo za grzałką i filtrem.Niestey szukałam w googlach i nie znalazłam żadnej choroby odpowiadającej temu co się w moim baniaku dzieje:(

 

Proszę pomóżcie:( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

To jest jakiś żart czy prowokacja?

Niezależnie od wielkości mediów filtracyjnych, nie należy wymieniać całego środowiska wodnego.

Moim zdaniem Twoje rybki chorują gdyż mają "niedojrzałą" wodę. TY jesteś ich choroba. Daj im się po taplać w ich własnym "sosie".

Myślę że dość delikatnie dałem do zrozumienia o co chodzi. Nie wiem czy Twoja obsada może być w takim zbiorniku.

 

Gost: Troszkę spokojniej, forum jest po to żeby pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się skąd wziął się pomysł, by wymieniać co dwa tygodnie całą wodę w akwarium? Raz na tydzień 60% ? :shock: Coś mi się wydaje, że tych gupików to się przewinęło przez ten Twój zbiornik. Padały ciągle a Ty dokupowałaś nowe i tak w kółko, prawda?

Źle robisz.. Co tydzień jakieś 5 litrów i tyle. Kup sobie bańkę z wodą 5L i trzymaj w niej wodę do podmianek, musi być odstana zanim wlejesz ją do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się skąd wziął się pomysł, by wymieniać co dwa tygodnie całą wodę w akwarium? Raz na tydzień 60% ? :shock: Coś mi się wydaje, że tych gupików to się przewinęło przez ten Twój zbiornik. Padały ciągle a Ty dokupowałaś nowe i tak w kółko, prawda?

Źle robisz.. Co tydzień jakieś 15% i tyle.

Dzięki za radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...