Skocz do zawartości

Urządzenie akwarium [126l]


ziomqq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam akwarium 126l. Do tego akwarium zostało przeniesione akwarium 52l. Chciałbym Was prosić o opinie na temat urządzenia mojego akwarium oraz o ewentualne porady.

 

Rośliny: żabienica x2, anubias, gałęzatka kulista

Ryby: 5x mieczyk, 3x kosiarka, 2x brzanka wysmukła, 2x bocja wspaniała, 2x kirysek lamparci, 1x kirysek spiżowy, 1x barwniak czerwonobrzuchy, 1x labeo, 1x glonojad

Akcesoria: filtr aquael fan 2 plus, grzałka 100W, 1x korzeń, 2x świetlówki T8 18W, czyścik magnetyczny,(posiadam jeszcze kryjówke z ceramiki na kształt skorupy z kokosu-znajduje się ona w okolicach filtra)

post-7236-13685163640562_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego filtr nie pasuje?? Jeśli chodzi o kase, to nie stać mnie na razie na filtr zewnętrzny. Jeśli chodzi o obsadę to nie mam co z nią zrobić tzn. w sklepie tych ryb nie przyjmą. Jak na razie kosiarki już są w maksymalnych rozmiarach, a labeo jest małe, więc sądzę że zanim labeo podrośnie to kosiarek już nie będzie. A jeśli chodzi o bocje to się pomyliłem, mam bocje siatkowane ;p sory za pomyłkę. Nie wiem co to jest dokładnie za podłoże, kupiłem zwykłe; doświadczony akwarysta polecił mi większe kamienie bo w 52l miałem problem z azotanami, więc powiedział on że gdy są większe kamienie to jest lepszy obieg wody w podłożu.

 

Dzięki za rade AsFeron Czyli anubiasa dać do przodu, a z tyłu umieścić żabienice sercolistną?? A obok tego korzenia bym jeszcze jakąś roślinkę większą dokupił. Znacie jakieś fajne, duże roślinki, łatwe w uprawie( nie chce moczarki)??

Wprawdzie nie wiem czy coś mi zostanie z tej żabienicy bo moje kosiarki zaczęły mi ją objadać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego filtr nie pasuje?? Jeśli chodzi o kase, to nie stać mnie na razie na filtr zewnętrzny.

Nie koniecznie musi to być jakiś zewnętrzny. Poszukaj jakąś kasadę, bo Fan nie pociągnie tego litrażu....

 

Jeśli chodzi o obsadę to nie mam co z nią zrobić tzn. w sklepie tych ryb nie przyjmą. Jak na razie kosiarki już są w maksymalnych rozmiarach, a labeo jest małe, więc sądzę że zanim labeo podrośnie to kosiarek już nie będzie.

Popytaj we wszystkich zoologach.Zapytaj kolegów niech koledzy zapytają kolegów może coś się uda.

 

Nie znam się za dużo na tych wszystkich nazwach roślinek.

Po prostu rosnące większe do tyłu mniejsze do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszą nie zawsze sprawdza się w praktyce.

 

No ale ten filtr jest do 150l, więc czemu nie miał by dać rady w 126l??

A jeśli chodzi o obsade to wystarczyłoby tylko oddanie labeo??

Zdecydowanie nie.

Ryby: 5x mieczyk, 3x kosiarka, 2x brzanka wysmukła, 2x bocja wspaniała, 2x kirysek lamparci, 1x kirysek spiżowy, 1x barwniak czerwonobrzuchy, 1x labeo, 1x glonojad

Mieczyki trzymamy w haremach.Proponuję 1+2/3

kosiarka - dorasta do 13 cm nie jestem pewnie czy będzie ok

Brzanka smukła - dokupić parę sztuk, żeby zrobić stado.

Bocja oddać!!

Kiryski - wybierz sobie jeden rodzaj i dokup do 6 sztuk

barwniak czerwonobrzuchy - ok tylko nie wiem czy trzyma się w parach czy haremach.

labeo - oddać

Glonojad- ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczyki mam 2+3(samice). Jak długo mogę używać tego filtru?? Ten filtr jest nowy i nie będę jak na razie kolejnego nowego filtru kupował ;)

Możliwości FAN2 kończą się dużo wcześniej niż deklaruje to producent.

Ten filtr może da radę przy obecnej obsadzie, ale gdy ją uzupełnisz mogą zacząć się kłopoty.

 

Przy czym to nie jest tak że kupisz nowy filtr, a stary pójdzie do szafki. Dzięki temu że masz ten wewnętrzny, można trochę oszczędzić na drugim filtrze. Koło 70zł [choć chyba już te filtry podrożały], masz FZN2. Troszkę taniej masz wewnętrzne np Turbo/Circulator 650, ale nie ma co zagracać sobie wnętrza i aranżacji kolejnym wewnętrznym.

FZN2 + FAN2 powinny sobie już spokojnie dać radę w tym litrażu.

Ok 120zł masz już FZN3, albo [zdecydowanie lepiej] HW302. Te filtry dałyby nawet sobie same radę. Jak widzisz nie są to jeszcze kosmiczne pieniądze. ;)

 

PS: W innym temacie wyczytałem że masz problemy z glonami. Obecny filtr może być jedną z przyczyn tych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się używać kaskad bo przez nie tworzy się kamień na szybach a mam nowe akwarium i nie chce se go "zniszczyć", a do tego nie wiem czy nie będę musiał przerabiać pokrywy żeby go umieścić na szybie

To jakiś mit. :D

Miałem kaskadę w dwóch różnych akwariach i ilość kamienia była podobna jak przy samym kuble/wewnętrznym. :P

A zresztą nawet jeśli - kamień usuwa się stosunkowo łatwo, chyba że ktoś go hoduje latami i nie czyści nigdy szyb akwarium. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś dobre metody znasz usuwania kamienia, bo ja używałem octu i mi się nie powiodło wyczyszczenie kamienia w akwarium zaniedbanym przez poprzedniego użytkownika. W moim poprzednim 52l też miałem kamień i zaraz po jego pojawieniu próbowałem się go pozbyć i skończyło się to porysowaniem szyby, a kamień dalej został. W jaki sposób polecasz wyczyścić kamień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się używać kaskad bo przez nie tworzy się kamień na szybach a mam nowe akwarium i nie chce se go "zniszczyć", a do tego nie wiem czy nie będę musiał przerabiać pokrywy żeby go umieścić na szybie

Kamień tworzy Ci się od za twardej wody.

Woda wyparowuje i tworzy się kamień na szybach.

 

Co do usuwania kamienia to albo ocet albo płyn do szyb z octem.

U mnie zawsze schodzi.

 

Zależy z czego chcesz ten kamień usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...