Skocz do zawartości

Jak długo może dojrzewać woda???


maarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem, że na ten temat było już sporo na forum, ale ciągle nie wiem czy woda w moim akwa może tak długo dojrzewać? Restart był 19 dni temu i stan wody się nie poprawia. Wszystko jest ok... poza zmętnieniem które pomimo upływu dość długiego czasu nie chce ustąpić. Dodam, że restartowałem akwa wiele razy wcześniej i nigdy dojrzewanie nie trwało dłużej niż kilka dni. Teraz nie wiem o co chodzi. Problem zaczął się wraz z wymianą filtra z wewnętrznego na zewnętrzny, ale czy to może mieć jakiś związek? Wczoraj wlałem bakterie do filtra i na razie nie ma poprawy. Woda jaka była taka jest.

Prosze o pomoc. Dzięki.

 

Zbiornik: 200L

Chemia: NO2 - 0

NO3 - 25

GH - 6

pH - 7

Filtracja: filtr zewnętrzny (gąbka, ceramika, zeolit, włóknina)

Oświetlenie (7h/dobę): 1 x Hagen Flora Glo 30W

1 x Hagen Aqua Glo 30W

Podmiany: ok. 40l/tydzień

Rośłiny 2 x Kabomba

1 x Szerokolistne Niewiemco :D

 

Napowietrzanie: 12h/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Po parametrach wody jakie podałeś można domniemywać że cykl azotowy masz już zamknięty, powodów wysokiego NO3 doszukiwał bym się w zbyt małej ilości roślin które nie nadążają w pochłanianiu nadmiarów. Czy przy wymianie filtrów był okres w którym obydwa filtry pracowały jednocześnie w zbiorniku? Czy też podłączyłeś kubeł i odłączyłeś wewnętrzny? Co do zmętnienia wody to sam musisz odnaleźć jego przyczynę. Być może to latają kawałki podłoża unoszone pędem wody wydmuchiwanym z deszczowni. Przydała by się fotka tego zmętnienia, fotka całego baniaka też by coś nie coś pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry chodziły obydwa przez kilka dni. Co do roślin to i tak mam ich za wiele, bo moja ekipa zbytnio ich nie potrzebuje. Poza tym w zbiornikach malawi lub tanganika nie ma ich wcale a woda czysta jak kryształ. Zwir na pewno nie jest przyczyną , bo osad już dawno by opadł.

 

Obsada: 1 x pielęgnica pawiooka

2 x akara pomarańczowopłetwa

1 x pielęgnica sajica

1 x jakiś gatunek niewielkiego suma

 

edytuj posty

 

Może zdjęcie pomoże znaleźć rozwiązanie :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałeś takie zmętnienia wody po restartach? Może spróbuj wrócić na jakiś czas do filtra wewnętrznego (niech działają oba razem), lepiej powinien spełnić funkcję mechaniczną. Testy NO2 były kropelkowe czy paskowe bo trochę dziwi mnie zerowy wynik przy takiej obsadzie i praktycznie nowym filtrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...