Skocz do zawartości

Ferro-Activ vs. AquaPlant.


Rekomendowane odpowiedzi

2x18W z tym, że nie są to akwarystyczne świetlówki, a zwykłe z elektrycznego z philipsa, jedna ma poświatę żółtą druga białą. czyli Ferro? jestem bezradny :( to takie fajne rośliny, a jak "zaskoczą" to 2-3 dni i już jakiś liść do odcięcia bo praktycznie go nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie pojawiaja sie zielone glony a rośliny cierpią to wcale nie za duzo światła w takim razie :)

przedwczoraj było myte całe akwarium od glonow... tak więc jeśli o to chodzi to światła jest dosyć bo dziś już znów wieczorem widoczny na szybach był taki "kurz" który zapewne za dwa dni znów przerodzi się w glony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam, woda ma 7.

 

w takim razie nie powinno być za dobrze glonom...może to jednak za dużo światła?? Zanim zaczniecie krzyczeć - za dużo światła w stosunku do składników odżywczych, rośliny nie korzystają ze światła, bo nie mają czego "jeść", wykorzystują to glony, które potrafią przetrwać dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam, woda ma 7.

sprawdź jakie wymagania mają rybki i jesli ani im ani roślinom nie zaszkodzi to ja bym lekko zakwasił wode i obnizył ph troszke...

 

Ma to swoje zalety w kwaśnej wodzie azotany wystepuja w duzo mniej toksycznej formie... tak samo związki amonu w ph jest mozłiwosc ze moze Ci wystapić amoniak a przy mniejszym ph zwiazek ten wystepuje w duzo mniej toksycznej formie NH4+ (jony amonowe) ja mam w wiekszości kąsaczowate ryby i Ph na poziomie 6,2 i duzo mniej glonów zarazem... Glony lubią bardziej zasadowa wode...

 

Do zmniejszenia ph powinno dojść jesli masz korzenie w akwa lub torf, szyszki olchy, bimbrownie...

A ten nalot na szybach to zwiazki wapnia mogą być... One włąsnie takze w zasadowej wodzie lubia sie wytrącać a pojawiają sie jesli masz twarda wode lub jakies muszle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam, woda ma 7.

 

w takim razie nie powinno być za dobrze glonom...może to jednak za dużo światła?? Zanim zaczniecie krzyczeć - za dużo światła w stosunku do składników odżywczych, rośliny nie korzystają ze światła, bo nie mają czego "jeść", wykorzystują to glony, które potrafią przetrwać dużo...

 

ale rośliny żółkną wiec światła za duzo nie jest... żelazo nie zaszkodzi na glony ono nie wpłynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, myślałem, że CO2 mi oszczędzi takich niespodzianek, ale jak widać nie :( eh, no nic będę musiał kupić ten ferro-activ... a teraz pytanie, to te liście na ktorych zaczynaja sie robic dopiero male plamy maja szanse regeneracji czy to jest raczej na przyszlosc dla kolejnych lisci a te i tak padną? bo jezeli tak, to mi padnie chyba cala żabienica :( a mam 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie swiatlo? Standard?

Jak standard to masz juz 2 powody:

- za malo swiatla dla tej rosliny

- za malo zelaza we wodzie

Na poczatek kup nawóz z zelazem.

Czyli skoro oswietlenie nie jest standard, ty z tego co wiem nie masz duzo rybek do produkcji "nawozu naturalnego" i roslinki marnieja to trzeba zaczac nawozenie. Na poczatek mozesz doraźnie kupic Tropicala: ferro i plant. Sa tanie, troszke substancji dostarcza i nie powinny zaszkodzic bo nie zawieraja azotu i fosforu. Pozniej mozesz sie rozejzec na allegro za jakims lepszym nawozem np symfonią. Ja dodam ze u mnie rosliny nie rosly za dobrze dopuki "nawóz" rybek nie wgryzl sie gleboko w zwir ;) Juz 2 godziny po wlaniu zelaza zobaczysz, ze rosliny maja ladniejszy kolor :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mam 64L a opakowania z tropicala są na 300L to ile dać? łyżeczkę od herbaty? czy na początek więcej?

producent poleca 10ml/100L wody ale to jako uzupełnienie na start jeśli rośliny Ci wiedną daj 150% czyli 15ml/100L

u Ciebie 9,6ml zmierz strzykawką najlepiej... nadmiar od azu rośliny pochłoną a reszta zostanie w wodzie i przez 7 dni sie wchłonie... uzupełniam Fe co 7 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mam 64L a opakowania z tropicala są na 300L to ile dać? łyżeczkę od herbaty? czy na początek więcej?

producent poleca 10ml/100L wody ale to jako uzupełnienie na start jeśli rośliny Ci wiedną daj 150% czyli 15ml/100L

u Ciebie 9,6ml zmierz strzykawką najlepiej... nadmiar od azu rośliny pochłoną a reszta zostanie w wodzie i przez 7 dni sie wchłonie... uzupełniam Fe co 7 dni...

Stosowalem dosc dlugi czas Ferro Activ i zawsze dodawalem troche wiecej niz producent wskazywal, ale nie wiem jak bedzie u ciebie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mam 64L a opakowania z tropicala są na 300L to ile dać? łyżeczkę od herbaty? czy na początek więcej?

producent poleca 10ml/100L wody ale to jako uzupełnienie na start jeśli rośliny Ci wiedną daj 150% czyli 15ml/100L

u Ciebie 9,6ml zmierz strzykawką najlepiej... nadmiar od azu rośliny pochłoną a reszta zostanie w wodzie i przez 7 dni sie wchłonie... uzupełniam Fe co 7 dni...

Stosowalem dosc dlugi czas Ferro Activ i zawsze dodawalem troche wiecej niz producent wskazywal, ale nie wiem jak bedzie u ciebie ;)

dokładnie ferro ma tą zalete ze nie powoduje zaglonienia, rośliny zawsze skorzystają, nie zaszkodzisz nikomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolałem ponad 2h temu Ferro-Activ, i coś mnie podkusiło żeby sprawdzić pH. Do tej pory sugerowałem się wynikiem sprzed 2-3 tygodni, bo nigdy się nie zmieniało. A teraz wychodzi (bo mam kropelkowy test) na żółty kolor czyli tak w odcieniu tj. miedzy 5.7 a 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...