Skocz do zawartości

Nieproszeni goście w akwarium.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dostałem od znajomego mech jawajski, wydaje mi się że to z niego po 2 dniach w akwarium pojawiły się dwie malutkie na 2mm skorupki ślimaka na liściach żabienicy. Czy jest jakiś sposób na wytępienie tego prócz restartu, bocji? na razie znalazłem 2 takie muszelki więc nie można mówić o pladze, ale jak jej zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zastosować SERA SNAIL EX u mnie pomogło ale jest trochę roboty

 

 

Preparat do regulowania ilości ślimaków stułbi i wypławków w akwariach słodkowodnych. Ważne jest, by w czasie stosowania preparatu obserwować uważnie ryby. Przyspieszone oddychanie i połykanie powietrza są symptomami przedawkowania. W tym przypadku należy od razu przeprowadzić częściową wymianę wody.

Snail Ex źle znoszą ryby przydenne oraz brzanki purpurowe. Przy stosowaniu należy odłowić te ryby do oddzielnych zbiorników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Wole łowić co wieczor te slimaki recznie niz lac jakakolwiek chemie. Ślimaki jesli kontrolujesz ich przyrost naturalny (tak jak ja) nie zrobia ci pobojowiska w akwarium.

Tak wiec lepiej miec zdrowe ryby i troche slimoli niz podtrute ryby i ich brak.

Takie moje zdanie.

Ślimakow szukaj 2 godziny po zgaszeniu swiatla. Wylaza na szyby, na wierzch zwiru itp. Latwo je wtedy wylowic lub rozgniesc. Kirysy chetnie zjadaja gniecione slimaki, ktore opadaja na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zastosować SERA SNAIL EX u mnie pomogło ale jest trochę roboty

 

 

Preparat do regulowania ilości ślimaków stułbi i wypławków w akwariach słodkowodnych. Ważne jest, by w czasie stosowania preparatu obserwować uważnie ryby. Przyspieszone oddychanie i połykanie powietrza są symptomami przedawkowania. W tym przypadku należy od razu przeprowadzić częściową wymianę wody.

Snail Ex źle znoszą ryby przydenne oraz brzanki purpurowe. Przy stosowaniu należy odłowić te ryby do oddzielnych zbiorników

ja stosowalem LIMNA -TOX podnosisz temp do 30st C wlewasz to i jesli masz ryby to intensywnie napowietrzasz...

po 2 dniach zbierasz recznie widoczne ślimaki (martwe lub osłabione ) jesli są martwe to lepiej bo oznacza ze jesli dorosła forma jest martwa to jaja tym bardziej :) podmieniasz wode dodajesz uzdatniacz i jooł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu mając aqwa 45 l miałem masę ślimaków i walczyłem z nimi metodą manualną... codzienne zbieranie, przy każdym restarcie wrzątek na żwirek i kamienie, dokładne mycie roślin... i nic, zawsze wracały :)

W malutkim zbiorniku (nie pamiętam ale jakoś do 20 l) użyłem chemii i od ręki pomogło ale nie pamiętam co to było.

W 126l mając 2-3 Bocje Wspaniałe widziałem kilka ślimaków po dołożeniu roślin a potem... nic.

Wybór należy do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad zastosowaniem chemii przeciw ślimakom,ale po zapoznaiu się ze szczegółami odpuściłem.

 

Gdzieś czytałem,żeby zastosować gotowaną marchewkę-niby przyciąga ślimaki.Pomimo tego,że sposób był dokładnie opisany i ze zdjęciami,u mnie nie zadziałał :( Skutek był natomiast opłakany-woda mleko,a na szybach dziwny osad. Po wyczyszczeniu skutków zastosowania marchewkowego sposobu,postanowiłem mechanicznie usuwać ślimaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Wole łowić co wieczor te slimaki recznie niz lac jakakolwiek chemie. Ślimaki jesli kontrolujesz ich przyrost naturalny (tak jak ja) nie zrobia ci pobojowiska w akwarium.

Tak wiec lepiej miec zdrowe ryby i troche slimoli niz podtrute ryby i ich brak.

Takie moje zdanie.

Ślimakow szukaj 2 godziny po zgaszeniu swiatla. Wylaza na szyby, na wierzch zwiru itp. Latwo je wtedy wylowic lub rozgniesc. Kirysy chetnie zjadaja gniecione slimaki, ktore opadaja na dno.

Z tego co widze, jak się męczycie z tymi ślimakami, to ten pomysł mi się podoba;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...